הפעלה חווייתית - סדנת פענוח ציורי מבוגרים

אורי שקד 

 

 

הפעלה חווייתית מגבשת ופוקחת עיניים

סדנא מרתקת וחווייתית הפותחת צוהר

לעולם הנפש והתת-מודע באמצעות ציור

קחו קבוצת אנשים, הושיבו אותם סביב שולחן. הניחו על השולחן דפים וכלי כתיבה וציור. כמות האנשים שתיטול בצורה אינסטיקטיבית ומיידית דף וכלי כתיבה ותתחיל לצייר תפתיע אתכם. הציור מחבר אותנו למקומות עמוקים מצד אחד באופן לא מודע ואל מקומות ילדותיים מצד שני.  פענוח ציורים הינה דרך רבת עצמה להחצין תכנים מודעים ולא מודעים הנמצאים אצל האדם באמצעות רישום וציור. מלאכת הפענוח מתבססת על הן אלמנטים מדוייקים מבוססי מחקר וטכניקות מבוססות והן על אינטואיציות. במסגרת הסדנא יוכלו המשתתפים לחוות את חוויית הציור ואת מלאכת הפענוח אשר תאפשר הצצה אל דעותיו של המצייר, תפיסותיו בנושאים שונים ומערך שלם של אמונות ודפוסים.

מפגש פענוח ציורי מבוגרים עשוי להוות את ליבה של פעילות חברתית מגבשת, ערב חברה, גיבוש צוות או פעילות חווייתית מהנה עבור חוגי בית המבקשים לגוון את התכנים אותם הם חווים. זוהי דרך נפלא להציץ פנימה אל הנפש באמצעות כלי מהנה וחווייתי המשאיר רושם עז ומעלה למודעות נושאים רבים, מודעים ולא מודעים.

בתחילת המפגש נתוודע אל התאורייה העומדת מאחורי טכניקת פענוח הציורים, מקורותיה ואל היישומים שלה בעולם הטיפולי. לאחר מכן יתבקשו המשתתפים לצייר ציורים שונים. כשלב ראשון יתבקשו המשתתפים לפענח פענוח אינטואיטיבי את הציור, פענוח אשר אינו מתבסס על ידע מוקדם בתורת הפענוח אלא על "תחושות בטן" , אינטואיציות אשר נובעות ממארג האלמנטים העולים מהציור. לאחר מכן אני אפענח את הציורים עפ"י השיטות והכלים הנהוגים עפ"י תורה זו. זוהי חוויה מרגשת ומגבשת אשר נותנת חרך הצצה אל נפשו של המצייר ומאשפרת לחבריו להכיר אותו מעט יותר או לאשש ולאשר דברים שכבר חשבו שידעו עליו.

חשוב לציין כי במהלך הפענוח אין אני מגיע אל תכנים אישיים מידי או חושף את המציירים והמשתתפים למבוכה ואי נוחות אלא עוסק בנושאים המקובלים על כולם ואשר נקבעו מראש. זהו אינו פענוח גרפולוגי אם כי שיטת פענוח אבחונית וטיפולית בשםDDS(תבניות פענוח דיאגנוסטיות) בעלות תקפות ומהימנות גבוהים.

על מנת לדעת יותר על השיטה ועל היישומים אשר אני עושה איתה בחדר הטיפולים ניתן לקרוא כאן

 

אז אם אתם מתכננים חוג בית ומחפשים משהו שונה, ערבי גיבוש צוות בעלי ערך מוסף מרתק או כל הפעלה מגבשת ומרגשת- זוהי הסדנא עבורכם. 

 

"EQB - אינטיליגנציה רגשית לעסקים"-

סדרת סדנאות העשרה מקצועיות לארגונים וחברות

כלים מעשיים לניהול והתנהלות בעידן החדש-מפסיכולוגיה ועד NLP

כיצד יוצרים קרבה עם האדם איתו אנחנו נפגשים?

כיצד נזהה מהם החושים הדומיננטיים המנחים אותו ועל ידי כך נרתום אותו לצידנו?

מהן "תוכנות העל" של האדם ומדוע חשוב לזהות אותן במפגש עסקי?

כיצד נוכל לזהות מתי האדם שמולנו משקר או דובר אמת רק מהסתכלות על פניו?

כיצד ניתם לייצר יתרון פסיכולוגי בתהליך מכירה או מפגש עסקי?

מה הופך מנהל טוב למנהל מצויין?

זהו סוד גלוי מזה זמן רב כי סוד ההצלחה בעידן המודרני אינה רמת האינטיליגנציה (IQ) אלא רמת האינטיליגנציה הרגשית (EQ) של האדם, אותה אינטיליגנציה המאפשרת לו להתנהל בחברה ולייצר מערכות יחסי גומלין תקינות עם הסביבה, לזהות דפוסי התנהגות ולהתנהג בהתאם אליהן ולקיים מערכות יחסים תקינות תוך גילוי אמפתיה, סימפטיה ורגישות לסביבתו. גם הסביבה העסקית הולכת ומשתנה בהתאם לגישה זו. אנשים אשר מתקדמים בארגונים הם אותם אנשים אשר ניחנו ברמת אינטיליגנציה רגשית גבוה, מנהלים מצליחים הינם מנהלים אשר ניחנו ביכולת "לזהות" את צרכיהם הרגשיים של עובדיהם ולנהל אותם בהתאם, אנשי עסקים אשר יודעים לנהל מו"מ תוך זיהוי קווי האופי של היושב מולם מגיעים לחדר עם סל כלים עשיר יותר וסיכויי הצלחה גבוהים יותר.אנחנו נפגשים עם אנשים בכל יום. אנחנו נפגשים עם אנשים בכל יום למטרות שונות- החל מראיון עבודה, בין אם כמראיינים ובין אם כמרואיינים , בדייטים, במשאים ומתנים, בפגישות עסקיות, העלאות שכר, פיטורין, כמנהלים, כעובדים, הורים ועוד באלפי סיטואציות שונות. מה קובע את טיבה של הפגישה? האם ניתן לשלוט ברוח הפגישה גם כאשר אנחנו לא נמצאים בעמדת הכוח?

אני מציע לכם סדרv של שלוש סדנאות  המציעות גישה לכלים וטכניקות לשיפור והבנה טובה יותר של האינטיליגנציה הרגשית בעולם העסקים  כפי הם מגיעים מעולם הפסיכולוגיה והNLP-

כל מפגש הינו בן ארבע שעות.כל מפגש מכיל הן הרצאה פרונטאלית בעל ידע תיאורטי והן השתתפות ויישום פעיל של המשתתפים את החומר הנלמד. ניתן בתאום מראש לייצר מפגש בודד או שניים בלבד.  

כל אילו ועוד בסדרה של שלוש סדנאות מרתקות ומעשירות לארגונים וחברות המעוניינות לתת כלים רבי עצמה בידי עובדיהם ומנהליהם.   

 

אורי שקד

מתמחה בטיפולים קצרי-מועד. עוסק בהנחיית תהליכי שינוי אישיים ומקצועיים ,טיפוח כישורי מצויינות וליווי עסקים בהקמה. מתמחה בשיטות טיפול והנחייה מתקדמות כ NLP , דמיון מודרך, פסיכוקיברנטיקה ,פסיכותרפיה הוליסטית, אבחון ציורי מבוגרים חשיבה מטאפיסית ושיטות ייחודיות פרי פיתוח עצמי. כמו כן בעל ניסיון בהנחיית סדנאות, הרצאות ופיתוח קורסים מקצועיים. בעל ניסיון בינלאומי עשיר בן   למעלה מ-15 שנה בעולם העסקים, פיתוח עסקי ושיווק בתחומי ההיי-טק, התקשורת ,התוכן והמדיה, הקים שתי חברות סטארט-אפ, קופירייטר בהכשרה, בעל חברת מיתוג וקריאייטיב ובעל התמחות בניהול, שיווק ופרסום. יזם אינטרנט, בעלים ומנכ"ל משותף ב OLC  קהילת המטפלים החכמה של ישראל. מפתח שיטת E.Q.B- אינטליגנציה רגשית לעסקים.  

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input