הרצאות העשרה לארגונים על תקופת הזיקנה

חגית אדרי

 

בואו נעז להסתכל על משהו שנוגע לכולנו. המשפחה שלנו. תנו לעובדים שלכם הזדמנות להרצאת העשרה מרתקת, יחודית ומעניינת הנותנת נקודת מבט חדשה על המשפחה המזדקנת.

תקופת הזיקנה היא תקופת חיים מרתקת ומלאת שינויים עם המון סטריאופים ומזמינה אתכם להיפתח ולשמוע על ההזדקנות כחלק ממעגל החיים שככל שנכיר ונתכונן אליו נוכל להזדקן באופן מיטבי ונוכל ליצור תקשורת משפחתית איכותית ובטוחה.

קחו חלק כארגון בבניית חברה המכבדת את זקני השבט וגיבוש תפיסות חדשות המשפיעות על חיי המשפחה מדור הסבים ועד דור הנינים.

אלה שמות ההרצאות:

הזיקנה על המפה והזקנה כבר לא במסדרון

מזמינה אתכם להפסיק לפחד מהזיקנה ! בהרצאה נדבר על מיתוסים ודעות קדומות המחלישות את תהליך החיים ובמקומם אתן סל כלים להזדקנות מיטבית ומוצלחת. נדבר על זקנים צעירים ותהליכי זיקנה טבעיים המחדדים את ההבנה כיצד אנן נולדים דומים אך מתים שונים. בואו נדבר על זה

כשההורים פורשים לגמלאות

פרישה מעולם העבודה מציינת תקופת חיים חדשה המשנה את הדינמיקה והתקשורת הזוגית והמשפחתית וחשוב שהאדם ירגיש תחושת משמעות וערך. מטרת ההרצאה להאיר כיצד בני דור הביניים יכולים לעודד את ההורים להיערך לזיקנתם, לדבר עמם על התנהלות עתידית במקרה של קושי בריאותי או תקופות משבר בריאות עולמי ושעת חירום, איך נוכל לשמור על תחושת שייכות משפחתית ותקשורת פתוחה של מתן וקבלת עזרה הדדית.

מהורות לא יוצאים לפנסיה

לאור העליה בתוחלת החיים משפחות רבות חיות לאורך שנים בצוותא והופכות להיות בנות מספר דורות עם תפיסות תרבותיות וערכיות שונות. בהרצאה נסקור את מערכת היחסים המשפחתית וכיצד לנהל תקשורת מיטבית במשפחה הרב דורית שתקבע את הגבול הנכון בין מעורבות לבין התערבות.

חמות וכלה יכולות (באושר) לחיות

חמות לא חייבת להעלות חימה והכלה לא חייבת להיות קלה. ההרצאה סוקרת את הנרטיב בתרבות היהודית ובתרבויות אחרות ומציעה כללים לתקשורת ישירה ופתוחה הבנויה על אמון וכבוד הדדי. לא נשכח להתייחס גם ליחסי החתן עם החותן והחותנת.

ילדים מסייעים להורים מזדקנים 

אתגרים והזדמנויות הזדקנות וחולי של ההורים משפיע על הילדים שבאמצע החיים נדרשים להתמודד במגרש לא מוכר שעלול לגבות כוחות נפש וגוף ובעל השפעה על המצב המשפחתי, החברתי, התעסוקתי והכלכלי. יחד עם זאת, טמונות בתקופה זו גם הזדמנויות יחודיות המביאות לקירבה מחודשת ומודלים רצויים של הזדקנות, למידה ומשמעות.

ווייז להזדקנות מיטבית 

האם אתם יודעים שתקופת הזיקנה היא תקופת חיים הארוכה ביותר בחיינו?
תקופת אמצע החיים היא שלב סוציו-תרבותי חדש יחסית ובה יש לנו הזדמנות לעשות עצירה למחשבה כיצד נוכל למלא את חיינו בעשיה משמעותית, למה חשוב ליצור רשת חברתית חזקה ואיך נוכל ליצור אורח חיים יציב שיהיה בסיס להזדקנות מיטבית. הרצאה חשובה הנותנת כלים וחשיבה לתקופת חיים מאוחרת באיכות חיים טובה ובעשיה משמעותית.

חגית אדרי

יועצת מרצה ומנחת סדנאות לגיל השלישי ולבני משפחה המטפלים במזדקן ובהכשרת צוותים העוסקים בתחומים אלו.
אקדמאית במדעי החברה ובוגרת מכון אדלר לגיל השלישי, קורסי הכשרה בתחום של משבר גישור ולוגותרפיה.
הרצאותיי מבוססות על מחקרים עדכניים מתחום הגרונטולוגיה והפסיכולוגיה החיובית ומטרתן יצירת חוויה העצמת המשתתף והעשרתו.
לקוחותיי - ארגונים, אקדמיה, עיריות, מועדונים חברתיים.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input