הרצאות למנהלים-על מנהיגים ומנהיגות, דיני עבודה ועוד

עובדיה כהן

 

על מנהיגים ומנהיגות

הם מעטים, יש להם מעלה כמעט אלוהית, בעלי אותו ניצוץ הסוחף אחריו רבים(נעשה ונשמע) ,עמים שלמים!! בקרב, במקום העבודה ובמצבי משבר חברתי ובטחוני.בלעדיהם העולם היה נראה כה שונה ואולי כלל לא היה קיים .... -מונטגומרי, צ'רצ'יל, סטלין.
עבורם האיום והסיכון הם הפתח להזדמנות האמיתית. הם לא פוחדים מהכישלון, עבורם המלחמה בו היא האתגר האמיתי. הם בעלי ראייה רחבה ורחוקה(חזון!!). הם יודעים לשכנע בצדקת דרכם ולסחוף רבים אחריהם לדרך הפעולה שהם מציעים (תמיד תהיה זו שונה ויצירתית, כזו שאחרים לא חשבו עליה)
מקומם של המנהיגים לא נפקד גם מארגונים שחווים משברים ושינויים עמוקים, מול איום מצד המתחרה, מול דרישות חדשות מצד הלקוחות ומול תחרות עסקית פרועה המאיימת על השלמות הכלכלית של החברה (אלי הורוביץ בטבע)
הם נמצאים גם בינינו בחיי היום יום בארגון, מסייעים לחבריהם בעיתות קשות.
• איך מזהים אותם?
• האם ניתן לפתח רבים בדמותם?
• על ההבדלים בין המנהיג למול המנהל ועוד... 

על תופעת ההתאגדויות הראשונות

על התופעה הרחבה של התאגדות העובדים במקומות עבודה עם תרבות ארגונית שהייתם הכי פחות מצפה לפגוש אותה אצלם...
למה הם לפתע מתאגדים? האם כחלק מתופעה חברתית או כאמירה/התרסה ארגונית בלבד?
הם צעירים, משכילים, דינמיים ונכונים לשינויים רבים. עד כה, קראו דווקא תיגר על תופעות כגון קביעות, שמרנות ארגונית, בטחון כלכלי ולפתע!! הם מבקשים את עזרת ההסתדרות להגנה עליהם מפני המעסיקים!!
בהרצאה למנהלים ולאנשי משאבי אנוש, נבחן דרכים לטיפול בתופעת ההתאגדות ברגישות ובאופן מושכל תוך התמקדות בנושאים הבאים:
• מצוקת העובד בעולם העבודה הקשה (אכזרי) של שנות ה- 2000 (שינויים תכופים, ניהול רזה, קיצוצים, שכר הולך ונישחק, שעות עבודה ארוכות ומלחיצות).
• התמודדות עם אתגרי הארגון תוך התחשבות בצרכי העובדים - הם משתמשים יותר ויותר במילה "עבדות!" ("מבעד לחור שבדולר"). הם מבקשים יותר כבוד והערכה אישית ומקצועית. רצונם, להיות חלק אמיתי מהארגון ולא מושא להשגת יעדים ומדדים בלבד.

 

דיני עבודה בראי עולם העבודה

מדהים ומאכזב לגלות עד כמה לעובדים ובוודאי למנהלים אין ידע בסיסי באשר לזכותם המשפטית למול חובות המעביד לאפשר את הזכות הזו.
זכויות אלו קשורות בחלקן לזכויות היסוד שלנו כבני אדם ולא רק כעובדים. זכויות שמעוגנות בחוקי היסוד שלנו (חוק יסוד כבוד האדם וחרותו, חוק יסוד חופש העיסוק).
זכויות רבות אחרות מעוגנות בחוקי מגן סוציאליים שהכנסת חוקקה ושמעבידים רבים מתעלמים מהם (במקרה הטוב).
ואם זכויותיו של העובד אינן מעוגנות בחקיקה או בחקיקת המשנה –האם זהו סוף פסוק?-ממש לא!!
זכויות ותנאים רבים ושונים הוכרו בפסיקות בתי הדין לעבודה ורבות מהן הפכו להלכות במשפט העבודה. זכויות רבות נמצאות גם בהסכם הקיבוצי, אבל זה לא מגיע אלינו או שאיננו מכירים אותו.
ההרצאה נותנת כלים רבים וחיים (דוגמאות רבות וחיות מעולם העבודה) אודות הכלים שיש לנו להכיר ולהבין את הזכויות שלנו כעובדים למול המעסיק.
משך ההרצאה: 2-3 שעות

 

צרכי העובד בארגון

הרבה לפני שאנו עובדים בארגון אנו בני אדם שלהם צרכים בסיסיים ומתקדמים. לעובדים שונים, יש צרכים שונים בכל נקודת זמן בחייהם הארגוניים. הארגון חייב להכיר ולהיות קשוב לצורך הספציפי של העובד בטרם יפעיל את כליו לצורך המענה על הצרכים הללו.
מה בין תיאוריית הצרכים של מאסלו לשגרת הניהול של המנהל הישיר ובעיקר לעבודת משאבי האנוש בארגון?
ברור שלמנהלים ולמשאבי אנוש מחוייבות כלפי העובד/אדם שהיא הרבה יותר עמוקה ורחבה ממה שכתוב באופן יבש בהסכם הקיבוצי או האישי.
העובד כאדם, הוא מושא לצרכים הרבה יותר מורכבים ורבים מהנכתב בחוזה העבודה (היבש) ולפיו ההנהלה משלמת לעובד והוא בתמורה לכך נותן מכישוריו והמוטיבציה שלו.
ארגונים שוכחים את זה בדרך הארוכה...ארגונים ברב הזמן והמקרים זוכרים אך ורק את המטלות והמדדים שיש להעמיד בפני העובד .עבור מנהלים וארגונים המבחן הוא בתוצאה בלבד והם שוכחים את התהליך.
בהרצאה, נעסוק בנושא הכל כך מורכב ועדין של פיתוח הקשר הערכי והרגשי של העובד לארגון. מה על הארגון לעשות כדי להבין ש"האדם כעץ השדה"- לא תשקה אותו? הוא פשוט ייבול וייעלם או שאיכות פירותיו יהיו בהתאם!!
איך למנוע תהליך שבו העובדים מצליחים פחות ופחות .(העובדים פשוט נשברים בדרך ועוזבים או שסתם שוקעים ונובלים!!!)
ההרצאה מיועדת למנהלים ואנשי משאבי אנוש ומשכה כשעתיים.
ההרצאה מלאה מדוגמאות רבות מעולם העבודה.     

ניהול מבעד לרגשות כתנאי הכרחי למחוברות העובדים

אין מצב בעולם שעובדים אומללים ייצרו לקוחות שמחים וההיפך!! החדשות הטובות הן שלהוסיף מוטיבציה לעובד זה לא כזה מסובך החדשות הרעות הן שלחסל מוטיבציה בקרב עובדים זה פשוט ביותר, ואם המנהלים לא יקדישו לכך מחשבה רבה זה יכול לקרות בלי שנשים לב".
כיום,הארגונים כולם מאופיינים בדינמיקה גבוהה של שינוי תכוף ומהיר-טכנולוגיות חדשות,למידה ארגונית רבה,שינויים בסביבת העבודה ובתהליכי העבודה –כל אלו מפחידים את העובדים כשלדבר יש כמובן השפעה רבה על רמת מיצוי היכולות של העובד בעבודה כמו גם בהשלכות שליליות אחרות במישור הארגוני והאישי כאחד
המחוברות הארגונית הינו תחום חדש יחסית הקשור למוטיבציה של העובדים ועיקרו נוגע לחיבור העובד דרך הצרכים הרגשיים הרבים שקיימים אצלו כעובד ובעיקר כאדם!!
העובד מחפש משמעות,העצמה ,הוקרה(בעיקר רגשית!!)יחס של כבוד ועוד...הסתיים עידן שבו מנהלים הניעו את עובדיהם מבעד לסמכות בלבד
בהרצאה אתן דוגמאות רבות מעולם העבודה על הדרכים לעורר את מחוברותם של העובדים למנהליהם כמו גם לצוות העבודה-סל כלים של עשה ואל תעשה מבחינתו של העובד והמנהל כאחת
ההרצאה תתמקד גם באספקט של מוטיבצית השירות ללקוחות המושפע באופן ישיר ומשמעותי ממידת המחוברות של עובדי השרות למקום עבודתם
משך ההרצאה --שעתיים                                                                

המנהלים בדרג הביניים

למה הם כ"כ קריטיים לארגון באשר הוא?
מאפייני שדירת הניהול הזו למול ההנהלה הבכירה והעובדים הכפיפים להם.
• כיצד מאתרים אותם באופן הנכון ביותר?
• אופני הפיתוח שלהם. תפקידם בהנעת העובדים, בחניכת העובדים, בפתוח והכשרת העובד,
• תפקידם כמי שנמצאים בקדמת החזית למול הלקוח החיצוני ("רגע האמת בשרות").
• תפקידם בהעברת מידע בתוך הארגון ובעיקר בהטמעת הערכים והיעדים שההנהלה קבעה לכלל הארגון.
• על "המתח" שבין ביצוע תפקידו למול הכפיף למול ההזדהות והנאמנות שלו לממונה עליו –הבכיר (דוגמאות לדילמות ארגוניות שעומדות למול המנהל בדרג הביניים).
• אופני בקרות אחרי ביצועים של העובדים, הערכות ביצועים של העובדים, תגמול ותימרוץ על מצויינות וטיפול נכון בסוגיות ופעולות שיש לשפרם אצל עובדים.
• על הכשרה של מנהלים לדרג הביניים (עתודות ניהוליות והכשרות אחרות לאוכלוסייה זו). מסלולי התפתחות עתידיים למנהלים בדרג הביניים-אנכיים ואופקיים-ניהוליים ומקצועיים.
ההרצאה אורכת כשעתיים ומכוונת בעיקר לכאלו שמעונינים להתקדם לתפקיד ניהולי כמו גם לכאלו הנמצאים בתפקיד ניהולי בדרג זה.

 

על השרות וארגוני שרות

על הדרישות של הלקוחות בעולם השרות העכשווי (אני מבקש מענה אנושי ולא אלקטרוני!!). ערכים ותרבות שרות ואופני הטמעתם כחוצי ארגון ופעילויות.
• מה כוללת איסטרטגית שרות--CRM?
• האינטגרציה של אנשים, תהליכים וטכנולוגיות מתקדמות לטובת שפור השרות.
• על מדדי השרות (כמותיים ואיכותיים),
• מה מרגיז את הלקוחות ואיך ניתן "לפייסם"?
• סוגי לקוחות חיצוניים וסוגי לקוחות בכלל.
• על אמנות שרות בתוך הארגון ומחוצה לו(S.L.A).
• דוגמאות לתהליכי שרות בארגונים שונים וממגזרי פעילויות שונים. הפער הקיים בין דרישותינו כצרכנים לבין האופן שבו אנו נותנים שרות.
ההרצאה בת כשעתיים וחצי, מיועדת לעובדים בארגוני שרות ובכלל למי שמעניין אותו התחום המרתק הזה שמאגד אלמנטים פסיכולוגיים-תרבותיים-ארגוניים.

 

עובדיה כהן

בן 56, מכהן כ- 16 שנה בתפקידי סמנכ"ל משאבי אנוש ומקורב מאוד להוויה הארגונית/ניהולית. בעל תואר ראשון במשפטים ומדעי המדינה וחובב נלהב של סוגיית המנהיגות בהיסטוריה הכללית וזו של עמינו.
בהרצאותיו הוא נוגע כמנהל וכאדם ,ברגישות המתבקשת, בפנים הרבות והמגוונות של אופני הטיפול של המנהלים והארגון בעובדים, ללא וויתור על צרכי הארגון ויעדיו!! .
התשובה לטיפול הארגוני ב"מתח הזה" היא באיזון הנכון!! בין צרכי העובד לבין צרכי הארגון ויעדיו האסטרטגיים. חובה "לשוב" לליבו ולצרכיו האמתיים של העובד. לדרך שבה המנהלים יזכו באופן יעיל יותר לאמונו לכשרונותיו ולמחוייבותו המלאה של העובד – התוצאה תהיה ללא ספק מצב של WIN WIN SITUATION לעובד ולארגון כאחד.
הרצאותיו מלאות בדוגמאות מעולמות הניהול שחווה במערכת בתי המשפט ומניסיונו ב בתחום המשפטי ובתחום דיני העבודה.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input