הרצאות וסדנאות בנושא ההתנהגות האנושית ומגדר

ד"ר אורית אטיאס 

 

מרצה, מנחה סדנאות בתחומי ההתנהגות האנושית והמגדר לצמיחה אישית, נשית ומקצועית

                                                             .                                                            

הדרך להצלחה 

 

נושאים להרצאות וסדנאות:

חיים ללא פחדים

אנחנו מרגישים שלא הגשמנו את עצמנו, אנחנו קובעים לעצמנו יעדים ומטרות ולא מצליחים להגשימם, יש לנו תוכנית פעולה ועדיין משהו עוצר אותנו. מה הוא הדבר שעוצר וחוסם אותנו ואיך ניתן להתגבר עליו?

קידום עסקים בניטרול פחדים

אנחנו מרגישים שלא הגשמנו את עצמנו, אנחנו קובעים לעצמנו יעדים ומטרות ולא מצליחים להגשימם, יש לנו תוכנית פעולה ועדיין משהו עוצר אותנו. מה הוא הדבר שעוצר וחוסם אותנו, ואיך ניתן להתגבר עליו?

נשים וכסף

מדוע נשים רבות רחוקות מכסף, כיצד הבניות חברתיות , תרבות, חינוך, פערי שכר מרחיקים נשים מכסף. ויתר מכך מהם הפחדים העוצרים נשים מעיסוק בענייני ממון, וכיצד ניתן להתגבר על הפחים הללו.

המסע אל האושר

הפסיכולוגיה החיובית מדברת רבות על האושר ומנסה לחקור אותו מתוך האמונה שניתן ללמוד להיות מאושרים. אכן אם נשאל את עצמנו למה אנו מייחלים, התשובה תהיה אושר. השאלה הבאה תהיה כיצד ניתן לחיות חיים מאושרים,מהו אושר, אילו כלים באמתחתנו להשגת האושר.

כיצד לנהל שיחות קשות מבלי "לשבור את הכלים"

אנו עשויים להיתקל בשיחות קשות בכול מקום בו אנו מצויים בין אנשים: בעבודה, במשפחה, בין החברים, בין השכנים. שיחות אלו מעכירות חיים ומקלקלות מערכות יחסים, לכן חשוב להיות מודעים לדרכים חלופיות בהם ניתן לנהל שיחות קשות מבלי להרוס מערכות יחסים.

העצמה נשית

אצל כל אחת ואחת נוכל למצוא עוצמות, יכולות, כישרונות שאינם באים לידי ביטוי בחיים. האפשרות לזהות יכולות ועוצמות אלו ולהוציאן מן הכוח אל הפועל, עשויה לתרום רבות לתחושה של הצלחה והגשמה בחיים. מהי העצמה נשית? באילו תחומים ובמה היא מתקיימת? מהם החסמים החברתיים הבולמים נשים מפיתוח בטחון ודימוי עצמי חיובי ומפריעים להצלחתן האישית והמקצועית?כיצד ניתן להתגבר על החסמים ולהעצים את עצמנו כנשים.

ממשבר למבשר

סר וינסטון צ'רצ'יל אמר שפסימיסט רואה בהזדמנות קושי, אופטימיסט רואה בקושי הזדמנות. רובנו חווינו משברים בתקפות שונות בחיינו. ככלל, אף אחד לא אוהב להיות במשבר. אך למשבר ישנו תפקיד משמעותי בחיינו והוא תמיד קשור לצמיחה אישית. לפיכך, ניתן להתייחס למשבר כמו אל שיעור שבא ללמד אותנו משהו על עצמנו. אפשר לקרוא למשבר הזדמנות בבגדי עבודה, עבודת התפתחות, שינוי וצמיחה.

הכול מתחיל בתוכי – המסכות שבחיינו

בתוך כל אחד מאיתנו יש אינסוף דמויות. והן שדוחפות ומקדמות או עוצרות ו"תוקעות" את חיינו. דמויות אלו נוצרו מכך ש " המוח פועל כרשמקול נאמן, המקליט על סרט . כל חוויה מהלידה ואילך. זיכרונות אלו בונים בתת המודע את הדמויות שבנו, ואלו מנהלות את חיינו. בין הדמויות נמצא דמויות מנהלות/ דמויות הוריות/ דמויות ילדיות. כיצד יש לנהל את דמויות אלו כך שנוכל להמשיך להתפתח ולקדם את עצמנו בחיים.

אלימות כלכלית מכה מסוג אחר

תחום האלימות הכלכלית של גברים כלפי נשים בנישואין עדיין בחיתוליו. אלימות זו מתגלה בצורות שונות, שמיעוטן מתועד ע"י עמותות הפועלות למען נשים. אלימות כלכלית מאופיינת בהשתלטות על רכושה ומשאביה הכלכליים של האישה במסגרת הנישואין. הרצאה זו מבקשת לעמוד על ההגדרה ועל תיאור המאפיינים של תופעת האלימות הכלכלית של גברים כלפי נשים, במסגרת הנישואין. כמו כן ההרצאה תדון בנורמות ובהבניות החברתיות הנוגעות לפרנסה, ליחסי כוח במשפחה ולהדרת נשים מתחומים פיננסיים, אשר בעטיין מתאפשרת תופעה זו.

ד"ר אורית אטיאס

בעלת דוקטורט בחינוך. את התואר הראשון והשני רכשה באוניברסיטת תל-אביב ואת השלישי בארה"ב. בנוסף, סיימה תואר שני בלימודי מגדר באוניברסיטת בר אילן.
עבדה כ-30 שנה במשרד החינוך בהדרכת מורים ומנהלים ובפיתוח צוותים מקצועיים. כיום עובדת עם מוסדות וארגונים בפיתוח והעצמת צוותים מקצועיים, וכן מרצה ומנחה קבוצות וסדנאות בנושאי העצמת נשים, העצמה אישית ומקצועית. מתמחה בתהליכי שינוי ובמערכות יחסים שונות בהיבטים של התפתחות אישית ומקצועית. זכתה להיכלל בספר " מאה המרצים המובחרים בישראל לשנת 2014- 2015 בעריכת פרופ' נח הלפרין בהוצאת ורשבסקי

בתקשורת

הופיעה בטלוויזיה, בתכנית "העולם הבוקר", בערוץ 2 באייטם "אלימות כלכלית".

הופיעה בטלוויזיה בתכנית "המקצוענים" עם שירה פליקס בערוץ 10.
ראיון בגלי צה"ל עם יעל דן .
ראיון ברדיו 103 עם בתוכנית "איפה הכסף" עם ענת דוידוב.
כתבה בעיתון ל"אישה" מתאריך 14/11/11.
כתבה בynet :
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4199880,00.html

כתבה ב"זמן השרון" של "מעריב".
כתבה ב"מעריב" בסופשבוע אצל אודטה דנין .

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input