הרצאות חוויה בנושא נשים בקולנוע

רון פוגל

 

בית המלוכה הבריטי בראי הקולנוע

מהנרי החמישי ועד לאליזבת השנייה, מהמלכה ויקטוריה ועד לנסיכה דיאנה - הקולנוע מרבה לעסוק בבית המלוכה הבריטי.

השילוב המנצח של עושר בלתי נתפס עם הרבה תככים וסיפורי אהבה גדולים מהחיים הוליד סרטים רבים שניסו לפצח את קסמה של משפחת האצולה המפורסמת בעולם.
למרות פרשת דיאנה והעזיבה של מייגן והארי, עדיין זוכה בית המלוכה הבריטי לאהדה לפופולאריות.

בהרצאה נצפה בקטעים ממיטב הסרטים שנעשו על משפחת המלוכה וננסה להבין את סוד קסמה. 

דמות האישה בקולנוע היהודי והישראלי-בין מסורת לקדמה

מזה שנים רבות שערכי המסורת בחברה היהודית מתנגשים בערכים של חברה חילונית ליברלית ושוויונית. דוגמא אחת לכך הוא מעמדה של האישה היהודייה בסביבה שבה הפמיניזם הפך לתנועה גורפת כלל עולמית. הקולנוע היהודי בכלל והישראלי בפרט נדרש לא אחת לבחינת סוגיה זו של מתח וקונפליקט בין מסורת לקדמה אצל האישה היהודייה. מה יכריע את מה? אלו תוצאות יש לקונפליקט זה מבחינת מבנה המשפחה והחברה היהודית המסורתית? האם ה"עזר שכנגד" יכולה לזכות בשוויון זכויות אמיתי?
בהרצאה נבחן את נקודת המפגש הכה טעונה הזו בסקירה של מספר סרטים שעסקו בנושא. יוצגו קטעים מתוך "ינטל" ,"אני אוהב אותך רוזה" ,"ולקחת לך אישה","קדוש" ,"גט" ועוד.

האימא היהודייה בקולנוע

מניפולטיבית מסרסת ומדכאת, שתלטנית וצעקנית אבל גם מלטפת כשצריך ומגינה על ילדיה בחירוף נפש ובסופו של דבר מהווה את מרכז הכוח במשפחה-זו דמותה המורכבת של האימא היהודייה כפי שהיא מצטיירת בקולנוע העולמי ובמיוחד בזה האמריקאי.
בהרצאה ננסה לבחון את הדרך שבה התייחסו יוצרי הקולנוע לאותה דמות גדולה מהחיים וננסה לפצח את סוד קסמה .יוקרנו קטעים מהסרטים "יומן חוף ברייטון" "סיפורי ניו יורק" "הקיץ של אביה" "אסקימו לימון" ועוד

אופנה בראי הקולנוע-מפרשת תצווה ועד למאה ה-21

העיסוק התרבותי באופנה החל עוד בימי קדם כפי שניתן לראות בפרשת תצווה שבה מוקדש חלק ניכר מהפרשה לבגדי הכהן הגדול ועוזריו. במפגש נעמוד על הקשר ההדוק שבין אופנה לתרבות בכלל ולקולנוע בפרט.נבחן את השחקנים שהיו לאייקוני אופנה ולבגדים שהפכו לחלק מהזיכרון הקולקטיבי שלנו
יוקרנו קטעים בין היתר מהסרטים" קללת הפרח המוזהב" ,"ארוחת בוקר בטיפאניס" ,"פנטום האופרה " ועוד 

רון פוגל

מרצה לקולנוע ומבקר קולנוע ברדיו בטלוויזיה ובעיתונות המודפסת והדיגיטלית
מנהל אומנותי של פסטיבלי קולנוע
שופט בפסטיבלי קולנוע ולקטור במוסדות קולנוע שונים

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input