סדרת הרצאות - מדע בגובה העיניים

ד"ר סיגל ביצור

 

מחקרים מדעיים מראים – האמנם?

בכל יום מתפרסם "מחקר חדש" שמגלה לנו משהו חדש.
מה האמת מאחורי המחקרים והפרסומים?
מהו קשר סיבתי ? סטטיסטיקה?! אמאל'ה מה זה אומר?
הרצאה מרתקת שמסבירה בצורה פשוטה וברורה מה עומד מאחורי מחקרים מדעיים והאם מה שמראים לנו המחקרים היא האמת לאמיתה.

צ'ארלס דרווין ותיאוריית האבולוציה

קשה לתאר היום את עולם המדע בכלל והביולוגיה בפרט, ללא תיאוריית האבולוציה של דרווין.
החוקר והמדען שכמעט הפך לכומר, נענה להצעה לצאת למסע סביב העולם על סיפון ה"ביגל" וחזר ממנו עם תובנות ששינו את חייו ואת הדרך שבה אנחנו מסתכלים על העולם כפי שאנחנו מכירים אותו היום.
בהרצאה על דרווין האיש ופועלו, נבחן איך הגיע לרעיון האבולוציה, מה תומך בתיאוריה שלו וכיצד היא משפיעה על חוקרים בכל העולם עד עצם היום הזה.

מדע בשירות המשטרה: משרלוק הולמס ועד CSI

זירת פשע. החוקר מרים מאפרה ומזהה טביעת אצבע. בחדר השינה מצאה שותפתו לחקירה שערת אישה. לקורבן היה שיער לבן. האם יש די בראיות הללו כדי ללכוד את החשוד ברצח?

אני אוהבת סדרות וסרטי מתח, אבל ככל שצפיתי בהם הטרידה אותי השאלה עד כמה מה שקורה על המסך אכן דומה למציאות. האם זיהוי פלילי הוא תחום מדעי? מה נותן לנו פיצוח ה- DNA ועד כמה ראיות המתבססות עליו הן חד משמעיות?
בהרצאה מותחת במיוחד אשתף אתכם בסיפורים ודוגמאות מסמרי שיער שיגרמו גם לכם להסתכל על עולם הזיהוי הפלילי בעין ביקורתית.

חיידקים – לא מה שחשבתם

מאז ילדותנו הזהירו אותנו מפני חיידקים. הם גורמים למחלות ולזיהומים, ועלינו לשמור על היגיינה. עולם הרפואה עסק בפיתוח תרופות נגדם.
אלא שבשנים האחרונות חלה מהפכה של ממש בכל הנוגע למידע שיש על חיידקים. יותר ויותר מחקרים מראים שהחיידקים הם לא "האיש הרע", להפך. בהרצאה מרתקת אפרוש בפניכם את הצד היפה והטוב של החיידקים. אפתח לכם צוהר לחשיבה קצת אחרת עליהם. נדבר על ההשפעה החיובית שלהם על בריאותנו, מצב הרוח ואפילו על מניעת הזדקנות, וכיצד ניתן לצרוך חיידקים טובים מן הטבע באמצעות שיפור התזונה.

תרופה ורפואה – מבט אחר על התרופות שכולנו מכירים

את העובדה שתוחלת החיים שלנו בעידן המודרני נמצאת בעלייה ניתן לזקוף, ללא ספק, לפיתוחן של תרופות מצילות חיים. בין התרופות שעשו מהפכה של ממש ניתן למנות את האנטיביוטיקה, אספירין, כינין (למלריה) ותרופות להורדת כולסטרול.
בהרצאה תוכלו לשמוע את הסיפורים הפחות מוכרים על גילוי תרופות, נלמד מה הקשר בין צמחי מרפא לתרופות המודרניות וגם נעמוד על היתרונות והחסרונות שלהם.

רפואה מותאמת אישית

בשנים האחרונות יש הבנה שטיפול רפואי אינו "חליפה אחת המתאימה לכולם" אלא יש להתאים אותו לגנטיקה ולסיפור האישי של כל אחת ואחד מאיתנו. האם השימוש בהשגי המדע כבר יכול להבטיח לנו טיפול רפואי מותאם אישית? מה כבר קיים ולמה עדיין צריך לחכות. 

 

ד"ר סיגל ביצור

נעים להכיר!

שמי סיגל ביצור, ואני בעלת תואר דוקטור לביולוגיה מולקולרית ממכון ויצמן.

בשבע השנים האחרונות אני מיישמת את החזון שלי להנגיש את נושאי הבריאות ואורח חיים בריא לקהלים שונים ברחבי הארץ. זאת באמצעות הרצאות בנושאים מגוונים, בין היתר, בבתי דיור מוגן, מתנ"סים, ארגונים וחברות, המבקשים ללמוד על כלים מעשיים לטובת שיפור איכות חייהם ועיכוב תהליכי ההזדקנות.
בהרצאות המרתקות, המועברות בגובה העיניים ומתובלות בהומור, אני חולקת את הידע העצום שצברתי לאורך השנים ומקנה כלים פשוטים ויישומיים, כך שהצופים והמאזינים מפיקים תועלת אמיתית ויוצאים מהם עם ערך מוסף גבוה. 

סקרנות ותשוקה ללמוד על העולם שסביבי, לצד אהבתי לתחומי המדעים, בריאות ואורח חיים בריא, הם שהובילו אותי במסלול חיי האישיים והאקדמיים.
למדתי אימון לבריאות ואיכות חיים, הנחיית קבוצות לאורח חיים בריא, ואימון קולינרי. אחרי שנים רבות של עבודה עם קהל של מבוגרים, בחרתי להעמיק את הידע שלי בתחום וללמוד לתואר שני בגרונטולוגיה – מדעי ההזדקנות, באוניברסיטת בר-אילן.
אני מאמינה שאורח חיים בריא הוא דרך חיים והאמצעי היעיל לשפר את איכות חיינו בכל גיל, ובגיל השלישי בפרט.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input