הצגות מארץ האגדות בהשתתפות הילדים

עומר המספר

 

עומר המספר מעלה הצגה מארץ הסיפורים, בה ייבחרו משתתפים מהקהל ויציגו דמויות מבלי לפגום

ברצף העלילתי.

המופע ילווה במוסיקה אתנית חיה והקהל ייחשף למגוון סגנונות מוסיקאלים.

 

 

גילאי 3-7  

סיפור מקופל-סיפור יפאני בקיפולי נייר - קיסר יפן רוצה לעוף בשמים. הוא מנסה את מזלו בעזרת הנייר. אך כיצד זה יצליח קיסרנו למלא את מבוקשו? 

מגדל בבל- מסיפורי התורה- סיפור על מגדל, חמדנות ואנשים מבולבלים, סיפור שנכתב בספר הספרים.

עכבר העיר ועכבר הכפר- משלי איזופוס- היכן כדאי לגור בעיר, או אולי בכפר הקטן. נשמע כל זאת בסיפור די ישן.

מעשה בשלושה פרפרים-יצירה אישית- סיפור מעשה על פרפרים שלושה. את האור חיפשו הם בחג החנוכה. אך היכן מסתתר זה האור המופלא? במטבח? בסלון? או אולי בחנוכייה?

האורן שלא שמח בחלקו-לוין קיפניס (לט"ו בשבט) - האורן המסכן, כה התחנן, שעלעליו הירוקים יתחלפו באחרים. וכך בשיר ומנגינה מבין האורן את אותה המסקנה. כי העלים הכי טובים הם אלו איתם אנו נולדים. 

מעשה בשני שרקנים- יצירה אישית - סיפור על שני שרקנים, דומים מאד אך גם שונים. סיפור על פחד, גבורה ותקווה, סיפור שיש בו הרבה אהבה. 

ארץ יצורי הפרא- מוריס סנדק- נפגוש את יצורי הפרא וביחד נחכך את השיניים, נשלוף את הציפורניים, נגלגל את העניים ונשאג את השאגות הנוראות שלהם. 

מתנת הים-לוין קיפניס- ליד הים ישנה בקתה, ומי גר בבקתה? גליה ואבא שלה. לגלי אין צעצועים ואין חברים ילדים. רק חבר אחד לה..הים. 

איה פלוטו - לאה גולדברג - נרוץ עם פלוטו בכרמים ובשדות . את מי זה נפגוש? מעניין מאד!

האפרוח שיצא לחפש אמא אחרת-לוין קיפניס - סיפור על אפרוח לא מרוצה, לחפש אמא אחרת הוא רוצה. ואיזו אמא הכי טובה? מהי לדעתכם התשובה? 

שמלת השבת של חנלה-לוין קיפניס - ליום השבת נפגוש את זוזי הכלב, עדנה הפרה וחנלה קטנה. נצא לשדה ונראה לכולם את השמלה הלבנה. נעזור לאיש הזקן בסחיבת שק כבד מאד, ונתעטף באור יקרות מהירח הטוב. 

נרקיס מלך הביצה- לוין קיפניס - מלך צפרדע חלה ונואש, רק ריח פרח ירפא את גופו החלש. וכך הצפרדעים יוצאים בקפיצה, למצוא את אותו פרח שיסכים לגור בביצה. 

האריה שרצה חיבוק-יצירה אישית - האריה הטיל אימה על היער. הדוב והפיל אשר נגשו לדבר איתו נמלטו בבהלה. ומי זו אותה חיה אשר תנעים את המלך הנורא? 

הגולם והפרפר-יצירה אישית - בגן נטיל עם גולם קטן ומכוער, ונראה כיצד הופך הוא ל...פרפר.

סופגניה מגרגר חיטה - הצגה לחנוכה - כיצד קבצן מחולל נס לחנוכה, והופך גרגר חיטה ל...סופגנייה!

גילאי 5-8  

מתנה לבית המקדש-סיפורי חז"ל - סיפורו של הצדיק, חנינה בן דוסא, כיצד ואמונה העלה לבית המקדש אבן כמינחה. 

ריב האיברים-סיפורי חז"ל - סיפור על משרת נאמן, שיצא למצוא תרופה למלכו החכם. ומהי התרופה? חלב של לביאה! ולכן ישאלו איברי הגוף, מיהו אותו איבר הכי חשוב (אותו איבר שנמצא במקום הראשון). הלב הראש או אולי דווקא הלשון? 

המלך מידאס- מהמיתולוגיה היוונית - בגלל שרוצה להסתיר את פניו, מגרש המלך את כל ספריו. אך הסוד שנזעק אל תוך הבור, מתגלה בכל חור. 

שבעה במכה אחת- האחים גרים - חייט אמיץ אשר הרג במחיאת כף שבעה זבובים, יוצא למסע ונלחם בענקים. 

הענק עם לב האבן- סיפור עם רוסי - הנסיך הקטן יוצא למסע בסופו ישיב לענק עם לב האבן את ליבו האמיתי- לב הזהב. וכך מציל הנסיך את הממלכה, לא בחרב אלא באהבה.

שלושת בני המלך-אלף לילה ולילה-  המלך הטיל על שלושת ילדיו משימה- למצוא את המתנה הכי מדהימה. והיה אותו ילד אשר ייתן לאביו את אותו שי מופלא, יזכה להחליף את אביו ולשלוט בממלכה. 

אל פחד-האחים גרים - מעשה בבן חייט, שמעולם לא פחד. הוא יוצא למסע מפרך בסופו מתוך רצן ללמוד סוף סוף לפחד. אך לא השדים, המפלצות והשודדים יפחידו את נערנו המוזר, ומהוא יפחידהו בסופו של דבר? 

בגדי המלך החדשים- הנס כריסטאן אנדרסן - סיפור על מלך טיפש, שחשב רק כיצד להתלבש. ומה סופו של אותו ראוותן? זאת יגלה לנו ילד קטן. 

הצרצר והנמלה-משלי לה פונטין - צרצר טיפש בעל נפש עצלה, צחק כל הקיץ על הנמלה העמלה. אך עם בו החורף נותר זה בלי בית ומשהו לאכול,וכיד זה יוכל עתה לצאת במחול? 

מרק מאבן (ישנו עיבוד לחנוכה)- סיפור עם יהודי - כיצד מאבן דרכים, מצליח קבצן להכין, מרק מלכים. וכיצד מאותה אבן קטנה, מלמד עיירה שלמה על נתינה. 

ג'ק והנסיכה- עממי - ג'ק העצלן רוצה לתת לאימו מתנה, אך הכל פעם שומר הוא את מתנתו במקום מצחיק. כן אמנם אמא דואגת ובוכה  עד שג'ק פוגש את ה...נסיכה. 

שישה שניסו מזלם בעולם-האחים גרים - שישה אלופים, שישה אמיצים יוצאים למסע, בסופו יחזירו את כספם ממלך רשע. כי מלך טיפש, מלך עיקש אותו צריך לבייש, לבואש, ל...גרש! 

שלוש המתנות- האחים גרים - שלושה אחים חוזרים לבית אביהם עם שלוש מתנות, אך לכל מתנה סיפור משלה. 

דירה להשכיר-לאה גולדברג - בעמק יפה בין כרמים ושדות, שוכן מגדל בן חמש קומות. ומי גר במגדל? זאת נשמע בסיפור המהולל!

מזבוב ועד פיל- ע. הלל - מה כדאי להיות? זבוב, עכבר או חתול עצבני? מה שבטוח הוא שהכי כדאי להיות אני!

הזמיר מארץ סין- הנס קריסטאן אנדרסן - למסע בסין נצא, בנעימה ובשיר. נטיל שם ונפגוש קיסר וזמיר.

 

המלצות: 

רשת ספריות המדיאטק בחולון - עומר מגיע אלינו לפעילות בספרית המדיאטק בחולון באופן קבוע, ומפתיע בכל פעם מחדש במופע השזור בכלי נגינה שונים ומגוונים. ההומור המיוחד ושיתוף הילדים הינם חלק מדרך הביטוי המיוחדת להמחשת הסיפורים, ונראה כי בזכותם אף מבוגרים נהנים לא פחות הילדים.

אסתי שדה - אחראית סניפים ברשת הספריות

 

מוזיאון ישראל - שעות הסיפור של עומר הן חוויה מיוחדת לילדים ולמבוגרים כאחד. בעזרת כלי נגינה יחודים, מילים ומנגינות, סיפורים ושירים, מצליח עומר לסחוף כל אחד ואחת אל עולם של דמיון וקסם. ייחודו של עומר כמספר מתבטאות בכישרון דרמטי מרשים, וקשר מדהים הנוצר בינו ובין המאזינים.

אורנה גרנות - מנהלת ספריית האיור באגף הנוער - מוזיאון ישראל

 

מתנס אפרת - ברצוני להודות לך על מאות הסיפורים, אשר ילדי אפרת שמעון ממך לאורך מספר שנים.

הילדים זכו להקשיב לסיפוריפ ערכיים, אשר הועברו בהומור ובצורה כזו, אשר אפשרה לילדים ללמוד וליהינות.

בברכה ובתודה

אירית שליט - רכזת אגף הגיל הרך במתנ"ס אפרת  

והופך גרגר חיטה ל...סופגנייה!

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input