מטבעות דיגיטליים, רשתות חברתיות ועתיד הכסף

נדב ארביב

 

מהו כסף? מה הקשר בין כסף לבין האינטרנט והרשתות החברתיות? מהו כסף דיגיטלי?

האינטרנט והרשתות החברתיות משנים את צורת החיים האנושית. האופנים שבהם אנחנו צורכים, מייצרים, מתקשרים ובכלל חווים את העולם עוברים בעידן הדיגיטלי ״חריש עמוק״.
והכסף לא נשאר מאחור: בעידן החדש גם הכסף משנה את פניו.

בהרצאה זו נלמד להכיר את פניה של הכלכלה החדשה, הכלכלה הגלובלית של עידן האינטרנט והרשתות. נעמוד על טיבם של ה״מטבעות הדיגיטליים״ ונתחקה אחר ההיבטים הכלכליים, החברתיים והתרבותיים הכרוכים בשינוי זה בטבעו של הכסף.

ביטקוין ומטבעות וירטואליים - סדנה מעשית

כבר למעלה מעשור לאחר המצאתו, נראה שכולם שמעו על ביטקוין. יחד עם זאת, מעטים מבינים באמת מהו ביטקוין, כיצד הוא עובד ובמה חשיבותו.

ביטקוין הוא צורה חדשה של כסף. בהיותו דיגיטלי לחלוטין וחופשי משליטה מרכזית (מבוזר), יש בו פוטנציאל מהפכני ממש ביחס למערכת הכלכלית הנוכחית. הטכנולוגיה שבבסיס ביטקוין, טכנולוגיית הבלוקצ׳יין, הולידה בשנים האחרונות קטגוריית נכסים חדשה: מטבעות וירטואליים. אילו מציתים את דמיונם של משקיעים כמו גם מושכים מפתחי היי-טק צעירים, ומבשרים אופק טכנולוגי-פיננסי חדש למאה ה-21.

הסדנא תוקדש להיכרות והתנסות עם ביטקוין והמטבעות הוירטואליים. לצד הכרות תאורטית עם המגמות והמושגים המשמעותיים של כלכלת העתיד כגון כלכלה מבוזרת (Defi) מטאוורס (Metaverse) ומטבעות ייחודיים (NFT).

כל משתתף יתקין ויתפעל ארנק אלקטרוני אישי תוך התנסות בהחזקה, קבלה ושליחה של מטבעות וירטואליים. נכיר את פלטפורמות המסחר המקוונות, נלמד כיצד לבנות תיק השקעות קריפטו אישי, ונתוודע לעקרונות יסוד של מסחר במטבעות וירטואליים.

ד״ר נדב ארביב

(אוניברסיטת שיקגו)

מרצה לכלכלה ופילוסופיה בארץ ובעולם. מרצה לחדשנות במרכז האקדמי פרס, ומנחה סדנאות בנושא בלוקצ׳יין ומטבעות וירטואליים בגרמניה ובישראל.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input