הסיפורים הטובים בהיסטוריה

יובל מלחי

 

המהפכה מעבר לפינה

מהפכות טכנולוגיות רבות התרחשו במאות השנים האחרונות, אבל המהפכה שמעבר לפינה עומדת לשנות את העולם שלנו בצורה דרמטית. בהרצאה חיה ובועטת מציג יובל מלחי את כל פלאי הטכנולוגיה האחרונים ומגלה מתי נוכל להוריד את המוח שלנו למדיה דיגיטלית, מדוע בקרוב נפסיק לנהוג, האם צריך לפחד מרחפנים, מתי ניקח כדור נגד זיקנה והאם בקרוב נוכל לחיות לנצח?

הרצאה המלווה בתמונות, סרטונים וסיפורים רבים, שפשוט אסור לפספס

הסיפורים הטובים בהיסטוריה

הרצאה מתוך ספרו החדש של יובל מלחי, 'הסיפורים הטובים בהיסטוריה'. בהרצאה מספר יובל סיפורים מרתקים, מפתיעים ועוצרי נשימה, כולם אמיתיים לחלוטין, המוכיחים כי המציאות עולה על כל דמיון.

על רעידת אדמה שהרעידה את העולם, הר הגעש שהחשיך את העולם, הפיראט היהודי משה כהן ונקמתו באימפריה הספרדית, הדוב שנלחם בנאצים, פצצות האטום שאבדו, אנשים שנפלו ממטוס ללא מצנח ושרדו, ילד שהבריח את משפחתו מהגטו, חייל אנגלי במלחמת העולם השנייה שנלחם עם חרב ועוד סיפורים מדהימים ואמיתיים לחלוטין שישאירו אתכם פעורי פה.

סיפורים מרתקים על המצאות וממציאים

 

לאונרדו דה וינצ'י

הוא היה אדם מיוחד בתקופה מיוחדת. כל דבר סקרן אותו. הוא התחיל דברים אבל לא הצליח לסיים אותם. הוא צייר, ניתח, בנה, הנדס, הוא הוזמן לחצרות מלכים ואצילים ונמלט מהן, הוא נכשל יותר משהצליח. הוא היה אחד ויחיד. קראו לו לאונרדו דה וינצ'י והוא היה הסקרן הגדול בהיסטוריה.

הרצאה סוחפת על אישיות מרתקת – על לאונרדו הממזר, ציורים בפירנצה, ניסויים, מכונות, המאסר והמשפט. ההצלחות והכישלונות, המעבר למילאנו, הסעודה האחרונה, סוס הברונזה, כתב הסתרים, הימלטות ממילאנו, הקרב עם מיכאלאנג'לו, מקיאוולי, הסולטן הטורקי, המכונות, הגופות, מונה ליזה והריב עם האפיפיור. סיפור סוחף ומדהים על אדם מיוחד בדורו. הסקרן הגדול בהיסטוריה. לאונרדו דה וינצ'י.

מלחמת העולם השנייה

הרצאה על הסיפורים המרתקים של מלחמת העולם השנייה, תוך כדי הסבר על המלחמה עצמה, ועל החזיתות השונות. בהרצאה יסופרו סיפורים מפתיעים הידועים למעטים, בהם סיפורים רבים על חיילים יהודים במלחמה. ההרצאה נולדה כתוצאה מסדרה שיובל הפיק לחינוכית. יובל כתב, ערך וקריין את הסדרה בת 30 הפרקים.

הנס של 1917

כל מי שחי בארץ לפני מאה שנים, היה בטוח כי הוא חזה במו עיניו בנס מודרני – כיבוש הארץ ע"י הבריטים מהטורקים, לאחר 400 שנות שלטון עות'מאני.

בהרצאה מרתקת ומשעשעת מספר יובל על פרוץ מלחמת העולם הראשונה, קו החזית, השוחות באירופה והקושי ליהודים. על השנים הקשות של המלחמה, התגייסות לצבאות יריבים, גדוד נהגי הפרדות, מסעות הבריטים בארץ ישראל, הטרגדיה של הגנרל אלנבי, כיבוש ירושלים בנר ראשון של חנוכה והאירוע שהוגדר על ידי רבים, כנס של 1917.

סיפורים מרתקים שמאירים את השואה מזווית אחרת

על גילוי מחנה מיידנק שגרם להלם בעולם, מדוע סירבו עיתוני המערב להאמין לידיעות ומדוע ננזף כתב של ה- BBC?

על השואה בצפון אפריקה, חסידי אומות עולם מוסלמים, 'נקמת דכאו', משפטי נירנברג, סירובם של מדינות המערב לקלוט פליטים.

ועוד סיפורים מרתקים ומרגשים על יהודים בתקופת מלחמת העולם השנייה.

 

יובל מלחי

יובל מלחי הוא יוצר ומגיש פודקאסטים רבים (תכנית אודיו) בישראל ביניהם 'קטעים בהיסטוריה', 'מלחמת העולם השניה' של החינוכית, היסטוריה לילדים ולא-סופי לתאגיד השידור הציבורי 'כאן', 'סיפור אחר' לזכר שירה בנקי ועוד.

יובל הוציא לאור את ספרו 'הסיפורים הטובים בהיסטוריה' במאי 2017. יובל מרצה במקומות רבים בארץ בנושאי היסטוריה וטכנולוגיה והוא חבר ביחידת המרצים וההסברה של חיל החינוך. ליובל פינה שבועית העוסקת בהיסטוריה בתכנית 'עולם הבוקר' אותה מנחים אברי גלעד והילה קורח. יובל גם מלמד כיום קורס לכתיבת לפודקאסטים בבית אריאלה ולאחרונה האתר ynet הכתיר אותו 'היורש של הפרופסור מיכאל הר-סגור'.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input