בן גוריון זוכר 1973 (הסרט הגנוז) – דוקומנטרי

מולי וצליל לנדסמן

 

                                                                                             

בן גוריון זוכר 1973 (הסרט הגנוז)– דוקומנטרי 86 דקות

בערוב ימיו חוזר דוד בן גוריון אל תחנות חייו הפוליטיות והאישיות אל המקומות האנשים והאירועים שעיצבו את המדינה שבדרך ואת חייו מיום עלייתו לארץ בשנת 1906 . בסרט נפגש בן גוריון עם המדינאים יגאל ידין, אריאל שרון, יצחק רבין, פרס, טדי קולק ועם הגיבורים הטרגיים של מלחמת יום כיפור רגע לפני שפרצה גולדה מאיר ומשה דיין ומשוחח עימם על הרגעים שהפכו להיסטוריה שלנו. לצד הזיכרונות הפוליטיים בן גוריון נפגש ומתבדח עם חברי נעוריו. בקטעי ארכיון נדירים נראה עם צ'רצ'יל,טרומן, אייזנהאואר, קנדי, דה גול ועוד. הסרט צולם בשנת 1972/3מעט לפני פטירתו של בן גוריון, בכורת הסרט נקבעה לערב יום חמישי ערב יום כיפורים 1973 , המלחמה שפרצה שינתה את פני המדינה וסדר יומה והסרט נגנז למשך 42 שנים.

שיר זיו: "בן־גוריון זוכר" הוא מסע אל העבר מתוך עמדה של יודעי כל, סרטו של הסרה, המבוסס על חומרי ארכיונים וצילומים נדירים, הוא שיעור היסטוריה מאלף וקצבי. עבור צעירים שאינם מכירים את תולדות עם ישראל, הסרט יכול לשמש קורס מזורז באזרחות.

במשך שנים ניסה המפיק צבי שפילמן למכור את הסרט שהפיק בשנת 1973. "מזל נאחס נדבק לסרט" נהג לומר, לאור העובדה שהסרט יצא ערב מלחמת יום הכיפורים. המלחמה שינתה את סדר יומה של מדינת ישראל. הסרט הורד מהאקרנים, נשכח מהלב ונגנז לארבעים ושתיים שנים. שנתיים לפני מותו בשנת 2013, החל שפילמן בהליך הפצה לערוץ הראשון, הליך שהושלם בידי בתו וחתנו. מכיוון שהסרט צולם בפילם 16 מ"מ היה צורך להעבירו הליך של שימור. בשנת 2915 שודר הסרט בערוץ הראשון.
הקרנה ולאחריה מפגש עם מולי לנדסמן מחברת ישראפילם מפיקת הסרט, במפגש יסופרו אנקדוטות מתהליך עשייתו של הסרט, גניזתו עד תהליך השחזור ושידורו בטלוויזיה בשנת 2015.

מולי וצליל לנדסמן

צליל לנדסמן בוגר קמרה אובסקורה. תסריטאי צלם מפיק.
במהלך הלימודים סרט שצילמתי "מסע אל דניאל" זכה בפרס שני בפסטיבל הסרטים בירושלים.
סרט שהופק עם מולי לנדסמן "רק שתדעי לך " זכה בפרס הסרט הקצר.
בסיום הלימודים 1995 יחד עם מולי לנדסמן הקמנו את "שדות הפקות" להפקת סרטים תיעודיים.
הסרטים עוסקים במגוון פניה של החברה הישראלית . בין הסרטים "בתי את" . מסע באור. דודו , אבא יש רק שניים. המתנדבים באים . הסיכוי האחרון {שזכה בפרס הסרט הטוב פסטיבל חיפה} וסיפור המתחיל בתמונה.
הסרט "בן גוריון זוכר" שהופק עי ישראפילם ונגנז בארכיונים עבר רסטורציה והוחזר לחיים על ידנו והסיפור המלא ניתן בהרצאה.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input