על הגנטיקה של האהבה

 שירלי (נחמה) פרקש

 

מה הופך אשה להיות אם?
מה עושה את הילד הזה, לילד שלי?

הסיפור שלעולם לא תראו ב"אבודים"

 

בשאלות האלו עוסקת ההרצאה - מפגש שלי, "על הגנטיקה של האהבה", שם אני מתארת, דרך סיפור חיי, את התהליך שהופך אנשים למשפחה. בכל פעם שאנו נחשפים בתקשורת לסיפורים על גנטיקה, ומשפחות שאינן גנטיות, מוצג הילד שאינו גנטי כמי שאמור לחפש תמיד את אימא שלו, כאילו מדובר באיזה מרקו נצחי ומיוסר.

בהרצאה שלי, אני מספרת את הסיפורים שלעולם לא תראו ב"אבודים", אבל הם לא פחות דרמטיים. הסיפור שלי מעמיד למבחן מוסכמות בנושא הורות, אמהות וקשר דם. כתינוקת שחומה שאומצה ע"י חרדים אשכנזים בבני ברק של שנות השבעים, ההתמודדות הייתה לא פשוטה, ובכל זאת הסתיימה בניצחון, בגלל אשה אחת שהתעקשה להיות אם. מתוך הסיפור שלי אני משתדלת להראות לקהל נקודת מבט אחרת, רגישה ומפתיעה, ויש לי מה לומר על האופן בוא אנחנו מסתכלים על היקשרות ומשפחה.

"על הגנטיקה של האהבה" נוגעת במשאב האנושי הכי חשוב שיש לנו: יחסים. מדובר בהרצאה דרמטית וקומית כאחד, חמה ומרגשת, שמשאירה קהל נרגש ומלא השראה.

"כאשר ראיתי אותך לראשונה, הרגשתי כעין צביטה בלב. הצמדתי אותך וחיבקתיך חזק חזק ואת נכנסת לליבי ולנשמתי, ואהבתיך".

שמי שירלי נחמה פרקש (אודטה, "לכל אדם יש סיפור"). "על הגנטיקה של האהבה" רצה השנה בהצלחה גדולה במקומות מגוונים בכל רחבי הארץ. כנסים גדולים, ערבי תרבות, הרצאות בוקר, יום האישה, ועדי עובדים, מתנס"ים, חברות, גמלאים, פנסיונרים, נשים, גברים, אנשי חינוך, רפואה, סעד, הורים, ועוד. לפני חצי שנה הופעתי במרתון 'טד' האחרון של גבעתיים, הופעתי בכנס הארצי של הפסיכולוגים בישראל. 

 

שירלי (נחמה) פרקש  

שירלי נחמה פרקש, עיתונאית ואשת תקשורת, בעלים של 'סטודיו-נחמה' (לימוד פסנתר לגיל הזהב) כותבת טורים וכתבות ב YNET וב XNET. עבדה בתוכניות בערוץ הראשון והייתה תחקירנית במעגל של דן שילון בערוץ השני. הגישה פינות קומיות ב"אודטה" והייתה חלק מצוות המנחות של תוכנית "השאלון" בערוץ הנשים של יס. במשך אחת עשרה שנה כתבה את המדור הדוקומנטרי "לכל אדם יש סיפור" בלאשה וב-XNET. מוזיקאית ומרצה.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input