איראן, מטילים וטרור, ועד להפגנות וגרעין

יוסי מנשרוף

 

ההתגוששות בין ישראל לאיראן בסוריה 

מאחורי הקלעים של המאבק הישיר בין ישראל לאיראן בסוריה. בהרצאה אנתח את המדיניות האיראנית בסוריה, את המליציות השיעיות שפועלות שם בשליחותה, ואת השקרים שמפיצים בכירים באיראן ובחזבאללה כדי להיחלץ מהמבוכה אליה נקלעו בעקבות התקיפות הסדרתיות של ישראל.

המעורבות האיראנית בסכסוך בין הפלסטינים לישראל 

כיצד מסייעת איראן לחמאס ולג'האד האסלאמי? איך בדיוק עובר הכסף מטהראן לעזה? ומה ישראל עושה כדי לסכל את שיתוף הפעולה הזה? מהי המעורבות של חזבאללה בטרור הפלסטיני?

האם יש סיכוי למהפכה באיראן?

בהרצאה אנתח את הסטטוס הנוכחי של ההפגנות באיראן, את קשיי המפגינים ואת האתגר שהם מהווים עבור המשטר. נכיר את המציאות היומיומית באיראן ואת הכלים הקיימים בידי ארה"ב וישראל כדי לקדם מהפכה באיראן.

ישראל והעולם הערבי

כיצד משפיע הסכסוך באזור בין שיעים לסונים על ישראל?  בהרצאה אנתח את האיום שמהווים איראן ושלוחות הטרור שלה (ובהם חזבאללה) על היציבות של המשטרים הסונים באזור ואת שיתוף הפעולה הגובר בין ישראל למשטרים האלו בעקבות האיום המשותף. נכיר את תוכנית ההונאה האיראנית באמצעותה חותרת איראן תחת המשטרים הסונים בעודה קוראת להשמדת ישראל.

ישראל והגרעין האיראני

האם ישראל תצליח למנוע את החתירה האיראנית לפצצה? – ההרצאה תתמקד בתוכנית הגרעין האיראנית, ובכלל זה נשמע אודות ההונאה האיראנית, הקשיים של עיסקת הגרעין, מבצעים שבצעה ישראל כדי לעכב את תוכנית הגרעין והאפשרות לתקיפה צבאית באיראן.

החתרנות האיראנית באזור 

נערוך הכרות עם הזרועות של המשטר האיראני והניסיונות לבצע פיגועים ברחבי העולם. נכיר בהרחבה את המליציות השיעיות והסוניות שאיראן מממנת, מחמשת ומטפחת, ונלמד לעומק פרטים חדשים ומסעירים אודות מעורבות איראנית בפיגועים נגד ארה"ב ברחבי העולם.

חזבאללה בצל המלחמה בסוריה

הכר את האויב. מה לוקח איתו חזבאללה מהלחמה בסוריה? האם הוא התחזק או נחלש בעקבותיה? מה תפקידו ברצח העם שבוצע בסוריה? ממה מורכב מערך הטילים של חזבאללה? מהם יתרונותיו ומהם חסרונותיו? ננתח את השאלה האם ישראל צריכה ליזום מתקפת פתע נגד חזבאללה?

מימון טרור איראני

כיצד מערך הבנקאות באיראן משרת את המשטר כדי לייצא טרור? מיהן חברות הקש שמפעילה איראן כדי לממן טרור ברחבי העולם? בהרצאה נמפה את חברות הקש העיקריות שמשמשות את איראן למטרה זו.

מאבק הכוח בצמרת המשטר באיראן

בהרצאה נכיר את המתח ומאבק הכוח בצמרת המשטר באיראן בין המחנות השונים, את הסיבות למאבק הזה ואת השפעתו על מדיניות הפנים והחוץ של איראן.

תוכנית הטילים של איראן

נכיר את ארסנל הטילים של איראן, את מידת האיום שלהם על ישראל, ארה"ב והמשטרים הסונים באזור, ננתח את החולשות ואת נקודות החוזק של מערך הטילים האיראני ונשמע על מבצעים צבאיים שבצעה ישראל נגד תוכנית הטילים של איראן.

כוס קפה על חזבאללה

מיהו חזבאללה ומהן מטרותיו? נכיר את הארגון, את חולשותיו ואת הצדדים שהוא מנסה להסתיר מכולם, ונתוודע לדמויות אפלות שמרכיבות את הצמרת הביטחונית והחשאית של הארגון.

יוסי מנשרוף

מרצה בחוג למזה"ת והאסלאם באוניברסיטת חיפה, חוקר מימון טרור במשרד עו"ד שמייצג נפגעי טרור אמריקאים בבתי משפט בארה"ב, עבודת הדוקטורט בנושא איראן הוגשה באוניברסיטת חיפה, חוקר איראן ומליציות שיעיות במכון ירושלים למחקרים אסטרטגיים (JISS) ובמרכז עזרי לחקר איראן והמפרץ הפרסי באוניברסיטת חיפה.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input