הרצאות לחיים מיטביים בגיל המבוגר

הדס צימרמן

 

היצירה האישית - הרצאה על חופש הבחירה

חייו של האדם הם רצף של בחירות גם אם לעיתים נדמה שהמציאות אינה מאפשרת לנו.
התחושה שיש לנו בחירה נותנת לנו הרגשה של ביטחון ושליטה, אך האם תמיד יש לנו בחירה וכמה בחירה יש לנו באמת?
האם אנו בוחרים להזדקן? האם אנחנו יכולים להשפיע על המציאות שלנו? מה עושים במצב שאולי נכפה עלינו? ואיך נוכל לחיות עם תוצאות הבחירות ואולי אף החרטות בשלום?
בהרצאה נבחין מה בין בחירה חופשית לחופש לבחור, נלמד כיצד נוכל לבחור מתוך מודעות ותחושת שליטה ומה נוכל אולי לעשות כדי להיות מרוצים יותר מחיינו.

"אפשר גם אחרת" - הרצאה על תחושת השייכות והערך

הרצאה על תחושת השייכות, סובייקטיביות וחופש הבחירה, מתאימה במיוחד לעומדים בפני מעברים בחיים כמו יציאה לגמלאות, עזיבת הילדים את הקן, מעבר לדיור מוגן.

להרגיש שייך ולהיות משמעותי זו התחושה הטובה ביותר שנוכל להרגיש .
החיים מזמנים שינויים ומעברים, בתקופות שונות בחיים עולות לעתים השאלות לאיזו קבוצה אני משתייך ותורם? איך יוצרים משמעות מחודשת? ומה זה דורש מאתנו ?
בהרצאה ננסה להבין מהם העקרונות המרכזיים המניעים אותנו - נדבר על תחושת השייכות, סובייקטיביות וחופש הבחירה. נדון במעגלי החיים ומעברים ואתן טיפים וכלים לשינויים ומעברים מוצלחים.

אגדת דשא - הרצאה על חשיבותם של קשרים חברתיים בגיל השלישי

מה חשיבותם של קשרים חברתיים? כיצד בונים רשת חברתית? וכיצד נוכל לשמר אותה על אף השינויים והאתגרים שמביאות איתן השנים. מה בין כמות לבין איכות – האם יש חשיבות לכמה חברים יש לי? וכיצד נוכל לרכוש חברים גם בגיל המבוגר?

בהרצאה נדבר על השפעתן של תרבויות ונגלה מהו סודם של "האזורים הכחולים" לאריכות ימים ומה נוכל לאמץ מהם לחיינו.

כוחו של עידוד - הרצאה על אומנות העידוד

בהרצאה זו נבין את כוחו של העידוד, נבין איך נוכל לעבור מפקפוק עצמי לאמונה עצמית, מפחד לאומץ, איך נוכל לחזק את החוסן שלנו.
נלמד כיצד קשורות המילים הנכונות לצמיחת הערך והבטחון העצמי, נבין מהו השוני בין מילות עידוד, עצה ושבח, ננסה להבין את הקשיים הטמונים במיומנות ונקבל כלים שיסייעו לנו להשתפר בה על מנת להיטיב את יחסינו עם הסובבים אותנו ולמצוא את האומץ, לנוע בעצמנו ולהניע אחרים.

סבא וסבתא בעידן העכשווי - הרצאה על סבתאות ויחסים במשפחה

השנים חולפות והמשפחה גדלה והתרחבה. איך מתמודדים עם התא המשפחתי החדש? ומה הם תפקידנו במשפחה שהשתנתה? איזו סבתא אני רוצה להיות? ואיך מתיישב עם הסבתא שהם אולי רוצים שאהיה? איך מנהלים את הסבאות שלי מול הילדים ומול הנכדים? ואיך מתגברים על הפערים?

בהרצאה נקבל כלים לתקשורת בין דורית מקרבת כזו שתייצר מערכת יחסים בריאה ומאושרת ומשפחה מלוכדת.

עולמם של ההורים שלנו

בעידן המודרני בו אנו זוכים לאריכות ימים, נוצר מצב בו בעוד אנחנו מגדלים את ילדינו שלנו לעיתים אנו נדרשים לטפל בהורינו המזדקנים.
המשפחה כיום הינה משפחה רב דורית בה כל דור מאופיין בצרכים משלו.
הגיל המבוגר טומן בחובו שינויים, מעברים, התמודדויות ואתגרים רבים.
הרצאה זו מזמינה אתכם להיכרות עם העולם והאתגרים של ההורים שלנו.
מה עובר עליהם? עם מה הם מתמודדים? מה אנחנו יכולים לעשות למענם? ולא פחות חשוב, בתוך כל זה איפה אנחנו? איך מתמרנים בין ריבוי התפקידים והמשימות וכמה מקום נשאר לכם? איך נפטרים מרגשות האשמה וייסורי המצפון? מאיפה שואבים כוחות ומה המפתח לשינוי?
בהרצאה נבדוק מה נוכל לעשות למעננו על מנת להקל ולו מעט את הקושי המלווה את הטיפול בהורינו המתבגרים.

 

הדס צימרמן

מרצה ומנחה פרטני וקבוצות בהתמחות לגיל השלישי, מוסמכת מכון אדלר. בעלת ניסיון מקצועי עשיר בהדרכות לאוכלוסיות שונות. מרצה ומנחת סדנאות לאוכלוסייה המבוגרת בנושאים מגוונים לחיים מיטביים בגיל המבוגר בהיבטים רגשיים ובינאישיים והכשרות לבני משפחה, אנשי מקצוע ומתנדבים להקניית מיומנויות וכלים לעבודה עם בני הגיל השלישי.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input