הרצאות העשרה - טכנולוגיה, רובוטיקה ויזמות

קובי פלשקס 

 

 

המהפכה הטכנולוגית והחיים בעידן הדיגיטלי  

בעידן המתקדם שבו אנו חיים, התייעלות ותחרותיות תוך שמירה על איכות החיים מהווים צורך להשתמש בכלים מתוחכמים אשר יקדמו את הצרכים האלה. מגוון הכלים מתפרש על פני תחום הבריאות, המשרד החכם, תנועת אנשים והתמצאות במרחב, תחבורה, תעשייה, ארגון מידע רב, בית חכם, עיר חכמה, ניהול אנרגיה ותרבות הפנאי.

ההרצאה משלבת תובנות בהקשר לסכנות האורבות לאדם ביום יום, עד וכולל השתעבדות לטכנולוגיה, חוסר עבודה/אבטלה, שינויים במקצועות קלאסיים ועוד.

ההרצאה כוללת דוגמאות פרקטיות מגוונות ופתרונות מעשיים. ההרצאה מלווה במצגת פאואר פוינט.

רובוטיקה ואוטומציה תעשייתית

תיאור מערכות רובוטיות, מהו הרובוט, תיאור מגבלותיו, ניתוח ביצועים\יעילות של קווי יצור והרכבה אוטומטיים בתעשייה. ההרצאה מלווה בדוגמאות מעשיות רבות, כולל ניתוח קווי יצור קיימים במפעלים תעשייתים שונים.

יזמות פרויקטים טכנולוגיים 

תיאור תהליך יזמי, משלב הרעיון ועד ליישום והשקת המוצר. תיאור המכשולים בדרך, הכלים העומדים לרשות היזם, תוכניות עיסקיות, מי הוא יזם ומה לעשות\לא לעשות בדרך להצלחה. ההרצאה מלווה בדוגמאות רבות, מאתגרות ומעניינות.

אנרגיות ירוקות (שמש, רוח)

תיאור מגוון אנרגיות ירוקות, יתרונות, חסרונות, ועקרונות. ההרצאה מלווה במגוון רחב של דוגמאות מענינות של ישומים באמצעות שימוש באנרגיות ירוקות (במידה וימצא לנכון, ניתן לשלב הסבר על תהליכי ההמרה האנרגטית בין הטבע לחשמל).

לוגיקה: ארגז כלים חשיבתי

 תיאור תהליכי מחשבה, דוגמאות מוחשיות ומקרים מעניינים בחיי היום-יום. ההרצאה כוללת מגוון אירועים וניתוחם על בסיס חשיבה לוגית, תרגילי חשיבה לוגית מרתקים והדמיית מצבים מעוררי חיוך וסקרנות.

תורת המשחקים

תיאור "כללי המשחק" של תורת המשחקים, הכולל מגוון מעניין ומאתגר של דילמות בחיי היום-יום ופתרונות אפשריים. ההרצאה כוללת ניתוחי מצבים שונים בין שני אנשים, ובתוך קבוצה. (במידה וימצא לנכון, ניתן לשלב בהרצאה מספר ניסויים מעניינים וסימולציות באמצעות המשתתפים מקרב הקהל).

טעויות אופטיות

מגוון רב של טעויות מעניינות, מצחיקות ומאתגרות. ההרצאה כוללת ניתוח התנהגות האדם, פעילות המוח והעין בעת ההסתכלות על טעות אופטית כלשהיא והבנת "הטעויות".

איך לא חשבתי על זה קודם !

מגוון מעניין ומרתק של פטנטים, מוצרים ופתרונות בחיי היום-יום, הכולל הסברים על הרקע של כל אחד, תאור "מרעיון לפתרון" ונקודות עסקיות מעניינות. (במידה וימצא לנכון, ניתן לשלב עקרונות ונוהלי רישום פטנטים, תהליכי רישום וכו').

קובי פלשקס

בעל שני תארים אקדמיים בהנדסה, והתמחה בהקמת "יש מאין" במשך 25 שנה האחרונות.

קובי הוא יזם וממציא, בעל ניסיון רב בייזום ופיתוח פרויקטים, פטנטים, וניהול מערכות גדולות וקטנות.
בשנת 1993, אחרי כ- 15 שנה בחו"ל, קובי חזר לארץ והמשיך במיזמיו.
בעל מספר פטנטים בתחום שיפור איכות החיים היום יומית, מתקני שמירת ובקרת בריאות, וחיסכון באנרגיה.

קובי פלשקס הוא אחד מיזמי ומקימי "פארק מיני ישראל", הקים וניהל במשך 5 שנים את מערכת החינוך של "אורט" ביבשת אוסטרליה, ומשמש כיועץ ומלווה פרויקטים טכניים\הנדסיים רבים.
במשך השנים, קובי פלשקס עורך סמינרים והרצאות בארץ ובחו"ל לקהלים רבים, הכוללים מנהלים, מהנדסים, חברות ממשליות וציבוריות, מוסדות חינוך, חברות היי-טק ועובדי אירגונים כלליים.
הרצאותיו זורמות, מעשירות את הידע, מלוות במספר רב של דוגמאות טובות ורעות, מיזמים מוצלחים וכושלים, "עשה ואל תעשה", ומשולבות בהומור וקלילות.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input