המופע "שירו של חייל" – סיפורו של רפול הרמטכ"ל מהעמק

דפנה צור

 

המופע " שירו של חייל" מציג את חייו של רפאל איתן( רפול), רמטכ"ל, מנהיג פוליטי, דמות מפתח שהטביעה את חותמה על הציבור הישראלי. המופע משלב תחנות דרך מעניינות וחשובות בחייו של רפול, דרך שירים, שקופיות מרהיבות, סרטונים נדירים וסיפורים- תמונות חיים – תמונות של ילדות, פלמ"ח, צה"ל ופוליטיקה. סיפור על עשייה מעוררת השראה ומורשת ישראל עטורת התהילה. המסר העיקרי של המופע מבחינתנו הוא העברת ערך של אהבת המולדת וציונות באמצעות חוויה, חוויה של הכרות עם דמותו ואישיותו המרתקת של רפול מזווית אישית ונדירה כמו שלא נראתה אף פעם. מנהיג, לוחם, איש עשייה, איש משפחה ועוד.


מה כולל המופע ומה הדברים הייחודיים בו?

  • המופע לוקח אותנו למסע קסום , לימי ראשית ההתיישבות והעליה הרוסית, דרך הפלמ"ח ועד לישראל בת ימינו.
    המסע משתקף דרך סיפור ילדותו ובגרותו של רפול הרמטכ"ל מהעמק, אביו שהיה ממקימי ארגון השומר, רפול בעצמו שלחם בפלמ"ח ובכל מלחמות ישראל.
  • המופע מטייל בין שבילי ההיסטוריה ואנקדוטות מהעבר כפי שנחוו על ידי אחת המשתתפות, בתה של עפרה מאירסון, אשתו השנייה של רפול.
  • אחד השיאים במופע הוא הדיסוננס בין העובדה שרפול סגר את מוסד "הלהקות הצבאיות" (כור ההיתוך של המוזיקה הישראלית) וסיפורה של דפנה, שהייתה בלהקת חייל אוויר (שהוקמה "מתחת לרדאר" של רפול) ועוד סיפורים מהווי הצבא וחיל אויר."

מה מיוחד במופע?

דמותו המורכבת והשנויה במחלוקת של רפול מחד וסיפור חייו השזור באופן כל כך עמוק בתולדות המדינה מאידך יוצרים סיפור חיים מדהים ומרתק. אנו נוגעים בחומרים מפתיעים, מקוריים, חיוביים והתוצאה היא חוויה טובה של התקרבות לנרטיב הציוני.
ההרכב של "שלישית קולות בזמן" לוקח את הקהל למקום שהוא מעל לזמן, פוליטיקה ומציאות נוכחית, לארץ ישראל הישנה והטובה, כמו שחלקנו הכיר. כמו שאנחנו משתדלים להנחיל לדורות הבאים.

למי המופע מיועד?

המופע מתקבל בברכה אצל כל קהל שמח שאוהב לשיר ולצחוק, בהתיישבות העובדת, במושבים ובקיבוצים, באירועים וחגיגות לכבוד שנות ה-70 למדינה, בערבי שירי לוחמים ובכל אירוע הקשור לציונות ואהבת ארץ ישראל הישנה והטובה.
מיועד לחיילים וקצינים בהרצאות זמר על מורשת קרב, לתלמידי תיכון לקראת גיוס לצה"ל וכמובן לוותיקים ולכל ישראלי בארץ ובחו"ל המתרפק על א"י.

מי מופיע בו?

אנחנו מופיעים עם המופע הזה באופן שוטף בהרכב של שתיים או שלושה:
אביטל דותן - כתיבת המופע, שרה ומספרת.
דפנה צור (בתה של עפרה מאירסון- אשתו השנייה של רפול)- שרה, מספרת, מנגנת על קלידים ומנהלת מוזיקאלית
נגן גיטרה – לפי הצורך.
הופענו כבר באולמות שונים, גדולים וקטנים, ולשמחתנו אנחנו זוכים לתגובות נרגשות של הקהל.

המופע מתאים לכל סוג וכמות של קהל, באולם סגור ובחוץ.

 

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input