הורה גרוב - סדרת מופעים "חוזרים בגרוב לתולדות הישוב"

הורה גרוב

 

 

סדרת מופעים "חוזרים בגרוב לתולדות הישוב"

מחדשים ומשמרים את השירים של פעם בקצב של היום

 

פרויקט הורה גרוב מיוזמתם של מזל לוי וג'קי אבן חן משלב בין הביטים המודרניים לבין השירים שנוצרו פה לפני קום המדינה ובשנות בנייתה.

וכך יש לנו את – "הבה נגילה" – בקצב הטראנס , "המעפילים" – ( אל ראש ההר ) בניחוח יווני , "במחרשתי" בקצב הרגאיי " האמיני יום יבוא " – בדיסקו , שירי תנועות הנער – בפופ , "ערב שח" בראפ , "מי יבנה בית" – בקאנטרי רוק ועוד ועוד ..

בפרויקט הורה גרוב – ארבעה מופעים:

  • מתיישבים ושרים – לידת הזמר העברי 

  • תחת שמי מוסקבה  – השירים הרוסיים בזמר העברי

  • מה יפים הלילות – שירי עבודה , אדמה ורועים

  • ארצנו הקטנטונת כבר בת 71 – מחזונו של הרצל עד להרצל בכיכר

המופעים משלבים בין השירים לבין אנקדוטות קצרות ומצגת שיקופיות ובלי לפתוח מחברת או ספר אפשר ליהנות משיעור היסטוריה כיפי וקליל.

מה זה הורה גרוב?

הורה גרוב הוא הרכב מוזיקלי עם פרויקט תרבותי וחינוכי, שמחדש ומשמר את כל השירים הישנים הקאנוניים של התקופה שהולידה ובנתה את מדינת העם היהודי בארץ ישראל ומנגיש אותם לכל הגילאים בארץ

המופעים מאושרים ומסובסדים על ידי – פמ"י פריפריה, פמ"י ספריות וסל תרבות.

  • מזלי לוי : שירה , ג'קי אבן חן: הגשה, שירה וגיטרה
  • גלעד ארגס – גיטרות , אור בנימין – כלי הקשה
  • הפקה מוזיקלית : אלון אוחנה

 

 

 

מופע/ הרצאה- " מתיישבים ושרים – לידת הזמר העברי 1800 – 1948 

במופע זה נלך אחורה בהיסטוריה משנת 1800, בה היו בפלשתינא 6000 יהודים ועד לשנת 1948 עם 650000 תושבי מדינת ישראל שקמה לתחיה. נספר ונשיר בדרך שלנו - בתמונות בהקראות ובמצגת שירים את השתלשלות התקופות, המשוררים, המלחינים המבצעים והשירים שנולדו בתקופות אלה. נספר איך נולד הזמר העברי ונגמל מחיתוליו. לכל תקופה נשיר עם הקהל כמה מהשירים ובכך נסכם תקופה ענקית של 148 שנים בשעה וחצי של מופע/ הרצאה מלהיב . הנוסטלגיה וההומור שמאחורי תוכן המופע יטבלו בצלילים מחודשים של שירים שנשכחו ועובדו מחדש עבור מופע/הרצאה  זה שכולו נוסטלגיה צרופה. ומשירי המופע -  "במחרשתי" ויא חלילי"  דרך " לא ביום ולא בלילה" אל " הבו לבנים" , מכתב מאמא" " זמר הפלוגות " " האמיני יום יבוא" מחרוזת דאנס הפלמ"ח ועוד 

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input