הרצאות בנושא גנטיקה

ד"ר רונית מור-כהן

 

תגליות הגנטיקה של המאה ה-21: המהפכה הגנטית כבר כאן?

האם האנושות משנה את פניה? האם אנחנו בדרך ל"אח הגדול"? בהרצאה תשמעו על תגליות הגנטיקה המהפכניות של המאה ה-21 ועל השלכותיהן הרות הגורל על הרפואה והחברה בהווה ובעתיד.

גנטיקה או סביבה, מי מנצח?

אחד הוויכוחים המסעירים בעולם המדע הוא מה משפיע על חיינו יותר, הגנים שירשנו מהורינו או הסביבה בה אנו חיים? ההרצאה דנה בשאלה זאת ובשאלות נוספות שקשורות לגנטיקה, גורל ובחירה חופשית.

מהפכת ההנדסה הגנטית - הטוב הרע והבלתי נודע

בעקבות היכולת לשנות באופן מלאכותי את רצף הדנ"א ניתן היום להנדס גנטית צמחים, בעלי חיים ואפילו בני אדם! ההרצאה דנה במהפכת ההנדסה הגנטית על צדדיה הטובים, הרעים וגם על אלו שעוד לא ידועים. 

הרולטה של הגנטיקה: מניעה וריפוי של מחלות תורשתיות באדם

מהי מחלה תורשתית? האם ניתן למנוע אותה? האם ניתן לרפא אותה? בהרצאה אדון בחידושים המרעישים במניעה ובטיפול במחלות תורשתיות ובשאלות המוסריות הרבות שעולות בעקבותיהם. 

הגנטיקה של אדם וחווה: על אבולוציה וגנטיקה של האדם

הדנ"א טומן בחובו מידע מרתק על ההיסטוריה האנושית. בהרצאה תשמעו על כמה מהגילויים המפתיעים שחשף הדנ"א, על מוצאם של אדם וחווה, על הכחדת האדם הניאדרטלי, על מלחמות ואפילו על מגפות.

סיפורו הייחודי של הגנום היהודי

האם יש גנום ייחודי ליהודים? האם כל הכהנים הם צאצאיו של אהרון הכהן? בהרצאה תקבלו מענה לשאלות אלו ולשאלות מסקרנות אחרות שעולות מתוך המידע המרתק שמספק לנו הדנ"א על ההיסטוריה היהודית.

זיהוי פלילי - הגנטיקה של הפשע

בשנים האחרונות הולך ומתבסס מעמדו של הדנ"א כראיית הזהב בפענוח פשעים חמורים. בהרצאה תשמעו על בדיקת הדנ"א ועל איך ניתן בעזרתה בין היתר לתפוס רוצחים שחמקו מעונש ולשחרר חפים מפשע. 

על גנטיקה, קרישת דם וטיסות

נחתכתם באצבע מסכין? לא נורא, בגופינו יש מנגנון מופלא שעוצר את הדימום, מנגנון קרישת הדם. בהרצאה אספר לכם על מנגנון מופלא זה, על הגנטיקה שלו, ועל איך לשמור שלא יצא מאיזון, למשל בטיסות ארוכות.

 

ד"ר רונית מור-כהן

בת 52, מרצה באוניברסיטת תל אביב ובעלת תואר שלישי בתחום הגנטיקה והביוכימיה מהפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב. ד"ר מור-כהן נחשפה לראשונה לתחום הגנטיקה וההנדסה הגנטית במהלך עבודת המאסטר שלה במכון הגנטי בבית החולים בלינסון, שם גם לקחה חלק באבחונים ובייעוצים גנטיים. מאז שסיימה את הדוקטורט שלה בשנת 2002 ועד היום היא עוסקת במחקר אינטנסיבי ומעמיק בתחום הגנטיקה של מחלות תורשתיות וסרטן.

בשנים האחרונות מקיימת ד"ר מור-כהן הרצאות לקהל הרחב על נושאים שונים ומרתקים בתחום הגנטיקה המבוססים על ידע מקיף ועל התגליות החדשות ביותר בתחום. הרצאות אלו נותנות הצצה מלהיבה לעולם חדש ומופלא שמתחיל לעשות מהפכה בתחומי הרפואה והחברה ועתיד לשנות לחלוטין את החיים של כולנו.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input