סדרת הרצאות - בריאות בגובה העיניים

ד"ר סיגל ביצור

 

הדרך לאורח חיים בריא

אנחנו חשופים למידע רב ויודעים את כל מה שיש לדעת, על אורח חיים בריא. בכל זאת קשה לנו לשנות את ההרגלים שלנו ולעשות את מה שהגיוני ונכון.
בהרצאה מעוררת מוטיבציה נדבר על למה זה כל כך קשה, ומה כן אפשר לעשות כדי לשפר כל פעם קצת.

תזונה בריאה – מה, כמה, איך ולמה

בהרצאה נדבר על מה אוכלים בעולם, מה צריך לאכול,
כמה צריך לאכול, ולמה אנחנו אוכלים לא רק כדי לחיות.
בהרצאה קצת אחרת על תזונה נבין שאוכל הוא לא קלוריות, ולא "שומנים, פחמימות, חלבונים" אלא הרבה יותר מזה. במהלך ההרצאה יינתנו טיפים מעשיים לתזונה בריאה.

חיידקים – זה כל הסיפור

מאז ילדותנו הזהירו אותנו מפני חיידקים. הם גורמים למחלות ולזיהומים, ועלינו לשמור על היגיינה. עולם הרפואה עסק בפיתוח תרופות נגדם.
אלא שבשנים האחרונות חלה מהפכה של ממש בכל הנוגע למידע שיש על חיידקים. יותר ויותר מחקרים מראים שהחיידקים הם לא "האיש הרע", להפך. בהרצאה מרתקת אפרוש בפניכם את הצד היפה והטוב של החיידקים. אפתח לכם צוהר לחשיבה קצת אחרת עליהם. נדבר על ההשפעה החיובית שלהם על בריאותנו, מצב הרוח ואפילו על מניעת הזדקנות, וכיצד ניתן לצרוך חיידקים טובים מן הטבע באמצעות שיפור התזונה.

פעילות גופנית לשמירה על הבריאות

מחקרים רבים מראים שהדרך הטובה ביותר להאט את תהליך ההזדקנות ולשמור על גוף בריא היא באמצעות פעילות גופנית. בכל זאת, לא רבים מבצעים פעילות גופנית בגיל המבוגר.
ההרצאה סוקרת את תהליכי ההזדקנות באיברי הגוף השונים ואת הפעולות המעשיות שכל אחד יכול לנקוט כדי להאט אותם.

חדר הכושר למוח

מה יש בו במוח שהוא כל-כך מסקרן אותנו?
אומרים עליו שכבר מגיל ינקות (ויש הגורסים שכבר ברחם) המוח סופג וקולט מיליוני פיסות מידע, אותן הוא מעבד ושולף כשצריך. אנחנו יודעים שמגיל מסוים הוא מתחיל להתנוון ומתפתחות בו תופעות דמנטיות, חלקן כתוצאה מהזדקנות ואחרות קשורות למחלות.
תשמחו בוודאי לדעת שיש גם לא מעט מחקרים שמצאו כי יש דרכים לשמר את פעילות המוח ואף לשפר את הזיכרון ויכולת המחשבה. היעילה שבהן היא דוקא פעילות גופנית.
בהרצאה אופטימית נצלול לנבכי המוח ונסקור את תפקודיו, נגלה כיצד ניתן לעכב את השפעת הזקנה עליו ואיך אפשר לשמר יכולות תפקודיות וקוגניטיביות, גם אם חצינו את גיל 80.

סכרת – כל מה שרציתם לדעת, ויותר

סכרת היא מחלה המתפתחת אצל רבים בעקבות נטיה גנטית ואורח החיים המערבי. אבל סכרת אינה גזירת גורל. אפשר להשפיע על מהלך המחלה, למנוע אותה ולשפר את המצב באמצעות שינויים באורח החיים.
ההרצאה כוללת סקירה מקיפה של הגורמים, הסימנים, התופעות ומה אפשר לעשות כדי להאט ולדחות את התפתחות מחלת הסכרת - המגיפה של העולם המערבי בעשורים האחרונים.

שינה טובה בכל גיל

לשינה יש השפעה מיטיבה על המוח שלנו בכל גיל ובגיל השלישי בפרט. מנגנון השינה הוא תהליך פיזיולוגי החיוני לתפקוד מוטורי ולתפקוד קוגניטיבי, אך אנחנו משבשים אותו שוב ושוב.
התוצאה: שינה טרופה, עייפות, ירידה במצב הרוח, עלייה בתחלואה, וזה רק על קצה המזלג.
בהרצאה "שינה טובה בכל גיל" תוכלו ללמוד מה ניתן לעשות על מנת ליהנות משינה טובה ורצופה – רמז: לא מדובר בהכרח על כדורי שינה; על הקשר בין שינה טובה לסיכון לחלות בסכרת; נפריך כמה מיתוסים וגם ניפטר מכמה הרגלים פחות יעילים.
אם אתם רוצים לשפר את השינה שלכם ואיתה גם את הבריאות, ההרצאה הזו בדיוק בשבילכם.

תרופה ורפואה, מבט אחר על התרופות שכולנו מכירים

את העובדה שתוחלת החיים שלנו בעידן המודרני נמצאת בעלייה ניתן לזקוף, ללא ספק, לפיתוחן של תרופות מצילות חיים. בין התרופות שעשו מהפכה של ממש ניתן למנות את האנטיביוטיקה, אספירין, כינין (למלריה) ותרופות להורדת כולסטרול.
בהרצאה תוכלו לשמוע את הסיפורים הפחות מוכרים על גילוי תרופות, נלמד מה הקשר בין צמחי מרפא לתרופות המודרניות וגם נעמוד על היתרונות והחסרונות שלהם.

רפואה מותאמת אישית

בשנים האחרונות יש הבנה שטיפול רפואי אינו "חליפה אחת המתאימה לכולם" אלא יש להתאים אותו לגנטיקה ולסיפור האישי של כל אחת ואחד מאיתנו. האם השימוש בהשגי המדע כבר יכול להבטיח לנו טיפול רפואי מותאם אישית? מה כבר קיים ולמה עדיין צריך לחכות.

כאבים כרוניים – התמודדות וחיים לצידם

כאב שהופך לכרוני יכול לפגוע באיכות החיים של האדם ומשפחתו בצורה קשה מאוד.
ההרצאה סוקרת סוגי כאבים שונים, ובעיקר מסבירה מה אפשר לעשות כדי לשפר את יכולת ההתמודדות ולצמצם את הנזק לאדם הסובל ולסובבים אותו.

סטרס במאה ה-21

לחץ, עקה, או בכינוי המוכר יותר – סטרס, הוא תגובה טבעית של הגוף למצב הנתפס בעינינו כאיום, חוסר וודאות או איבוד שליטה. הגורמים לסטרס בגיל השלישי מאופיינים אחרת מאשר בגילים צעירים יותר וכך גם דרכי ההתמודדות איתו.
אמנם אין כמעט אדם שלא חווה מדי פעם לחץ בבית, לחץ בעבודה, לחץ בשל בריאות לקויה או בגלל מצב ביטחוני רגיש. אך מה קורה כשהסטרס "משתלט" על חיינו ואנחנו מתקשים לווסת את התחושות והפחדים?
בהרצאה ננסה להבין האם הסטרס הוא מחלה של העידן המודרני, מהו אותו מנגנון ביולוגי שגורם לתחושת סטרס, מה ההשפעות שלו עלינו ועל בריאותנו בטווח הקצר ובטווח הארוך. וגם – נלמד כיצד אפשר לנהל את הסטרס ביעילות ולהחזיר לעצמנו את השליטה.

מדיטציה – איך זה עובד באמת

המחקר על המדיטציה והשפעותיה נערך כבר הרבה שנים. מפתיע לגלות שהשיטה עובדת, משפיעה על אזורים שונים של המוח בצורות שונות. ההרצאה כוללת תרגול מדיטציה.
 

ד"ר סיגל ביצור

נעים להכיר!

שמי סיגל ביצור, ואני בעלת תואר דוקטור לביולוגיה מולקולרית ממכון ויצמן.

בשבע השנים האחרונות אני מיישמת את החזון שלי להנגיש את נושאי הבריאות ואורח חיים בריא לקהלים שונים ברחבי הארץ. זאת באמצעות הרצאות בנושאים מגוונים, בין היתר, בבתי דיור מוגן, מתנ"סים, ארגונים וחברות, המבקשים ללמוד על כלים מעשיים לטובת שיפור איכות חייהם ועיכוב תהליכי ההזדקנות.
בהרצאות המרתקות, המועברות בגובה העיניים ומתובלות בהומור, אני חולקת את הידע העצום שצברתי לאורך השנים ומקנה כלים פשוטים ויישומיים, כך שהצופים והמאזינים מפיקים תועלת אמיתית ויוצאים מהם עם ערך מוסף גבוה. 

סקרנות ותשוקה ללמוד על העולם שסביבי, לצד אהבתי לתחומי המדעים, בריאות ואורח חיים בריא, הם שהובילו אותי במסלול חיי האישיים והאקדמיים.
למדתי אימון לבריאות ואיכות חיים, הנחיית קבוצות לאורח חיים בריא, ואימון קולינרי. אחרי שנים רבות של עבודה עם קהל של מבוגרים, בחרתי להעמיק את הידע שלי בתחום וללמוד לתואר שני בגרונטולוגיה – מדעי ההזדקנות, באוניברסיטת בר-אילן.
אני מאמינה שאורח חיים בריא הוא דרך חיים והאמצעי היעיל לשפר את איכות חיינו בכל גיל, ובגיל השלישי בפרט.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input