"שקופה" - מונודרמה המבוססת על סיפורה האמיתי של השחקנית

דנה עפר

 

 

 

 

המלצות 

דנה שלום,
אחד האתגרים הגדולים העומדים בפני מי שמלמד קורס בפסיכולוגיה אבנורמלית הוא להצליח להפגיש את הסטודנטים עם ההפרעות השונות באופן שיהיה מעבר להצגה יבשה משהו, של נתונים הנוגעים למושגים כמו דיאגנוזה, פרוגנוזה ואטיולוגיה. ההצגה שקופה שהעלת אצלנו והדיון שלאחריו זמנו, מעבר לעונג נוכח חוויה בימתית מרתקת, הזדמנות יוצאת דופן למפגש בלתי אמצעי וחווייתי עם עולמן של נערות ובחורות הסובלות מאנורקסיה. אין לי ספק שלאחר ההצגה ההתבוננות של הסטודנטים על ההפרעה והיכרותם את "העולם האנורקטי" העמיקה מאוד ועל כך אני מבקש להודות לך.
בברכה,
ד"ר רמי טולמץ', הבינתחומי הרצליה 

***

לכבוד:
דנה עופר
הנדון : ההצגה "שקופה" תודות והערכה
דנה יקרה שלום רב,
כבר לאחר שנחשפנו לראשונה להצגתך , ידענו שזוהי הצגת חובה! חשבנו שבני הנוער שלנו והוריהם צריכים לראות את ההצגה ולהיחשף לנושא חשוב זה, דרך הסיפור האישי שלך וצורת ההצגה שלך.
משלב זה ערכנו לבני הנוער במועצה, במסגרות השונות, הכנה לנושא. כל זאת על מנת לפתח שיח ומודעות לסוגיות הקשורות להפרעות אכילה, דימוי גוף ודימוי עצמי. גולת הכותרת של תהליך זה הייתה ההצגה והדיון שהתקיים לאחריה.
ההצגה הייתה מדויקת, מפתיעה, מעניינת, מרגשת והצליחה להגיע לכלל הצופים: הורים, בני נוער, אנשי מקצוע, צוותי חינוך ועוד.
ההצגה נוגעת גם במערכות יחסים אישיות, משפחתיות וחברתיות ובכך מרחיבה את הראייה וההשלכות של הפרעת האכילה על המתמודד עימה וסביבתו.
אנחנו מעריכים את היכולת שלך להנגיש את הנושא הכה מורכב, בצורה שמגייסת ומאפשרת שיח כנה ופתוח עם קהל הצופים.
ההדים שקיבלנו לאחר ההצגה והשיח היו מצוינים והמחישו שהצגה עברה ונגעה באנשים. בנוסף, ההצגה הצליחה לפתח שיח בנושא חשוב זה גם לאחר סיומה, בבית, בפעילויות הנוער ועוד.
לסיכום, רצינו להביע את תודותינו והתרשמותנו מהחוויה העמוקה והכנה שאת מצליחה להעביר לקהל הצופים. אנו ממליצים בחום להביא את ההצגה למפגשים עם בני נוער והוריהם.
בהערכה רבה,
אורית בר, מנהלת המחלקה לשירותי רווחה וקהילה וצוות העו"סים מיחידת נוצ"ץ (נוער וצעירים)
מ.א לב השרון

 

  • מאושר ע"י סל תרבות ארצי 
  • ספק של משרד הבטחון
  • מומלץ לכיתות ח' עד יב'

 

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input