הרצאות לבריאות אופטימית ושמחת חיים

דר' דינה אייזן

 

בריאות אופטימית ושמחת חיים

בשנים האחרונות הולכים ומתרבים המחקרים המאשרים את מה שרוב האנשים יודעים באופן אינטואיטיבי – הגישה שלנו לחיים, האמונות והמחשבות שלנו משפיעות באופן ישיר על בריאותנו הגופנית והנפשית. אנחנו חווים את החיים דרך החשיבה האישית והיא המעניקה ערך ומשמעות לכל מה שמסביבנו. מתוך המחקרים מתברר שיש לנו השפעה ניכרת על האופן שבו אנחנו תופסים את המציאות ושניתן ללמוד בקלות להיות יותר אופטימיים ויותר שמחים!

מוחנו גמיש ומסוגל להשתנות לאורך כל החיים. הוא אבן החכמים שחיפשו האלכימאים לאורך הדורות – אבן שתהפוך כל מתכת זולה לזהב. המוח מסוגל להתמיר כל קושי, מפלה או כישלון – ליהלומים! באמצעות כלים פשוטים אך רבי עוצמה, כמו חיוך, הכרת תודה ואפילו...חיבוק! (למי שמסכים...) ניתן לחוות שלווה נפשית ושמחת חיים ללא תלות במצבי החיים השונים ולעיתים – למרות המתרחש.

בהרצאה חוויתית, מלאת הומור, נלמד כיצד להפוך כל יום בחיינו לחוויה מרגשת. באמצעות החלטה מודעת נוכל לסגל את ראיית הטוב בכל מצב, בכל אירוע, בכל אדם. והכי חשוב: לא ניתן אפילו ליום אחד לעבור מבלי לצחוק!

אושר ! האתגר של המאה ה-21

מהו האושר וממה הוא מורכב. היכן חיפשנו אותו (ולא מצאנו) ולמה שייט באיים הקריביים או בית החלומות הם מקסמי שווא...
בשנים האחרונות אנחנו עדים למבול של מחקרים על מהות האושר והדרך להשגתו.
מסתבר שהזכייה האמיתית היא בהגרלה הגדולה נעשית עוד בטרם היוולדנו ויש לגנטיקה שלנו מקום של כבוד ביכולת שלנו להיות מאושרים, ללא קשר לנסיבות החיים.
באופן מפתיע למדי, לכסף שלנו, המעמד, התואר, ההשכלה, מקום המגורים ומזג האוויר – השפעה שולית בלבד על האושר! ולמרות שאומרים שהעיקר הבריאות, מסתבר שגם בריאות לקויה במידה בינונית אינה משפיעה על האושר לאורך זמן.
ומה כן יכול להוביל אותנו אל אותו מקום קסום שבו השמחה היא צמח עד והשלווה עמידה לכל אתגר וקושי? למדע יש תשובה: לימוד מודע ומעשים יזומים עשויים להעלות את רמת האושר שלנו לטווח המכסימלי שהועידו לנו הגנים. מודעות היא השער. "דע את עצמך" – דברי סוקרטס החקוקים בשערי העיר דלפי שביוון. אדם המכיר את עצמו יכול למצוא בתוכו את סוד האושר הפנימי וליזום פעילות שבכוחה להביא אור למקום של חושך ולהפוך את המר למתוק. אותם מצבים, אותן נסיבות ויכולת לשנות את המשקפיים על פי רצון. כך אפשר לעבור בקלות מט"ו באב לט"ו בשבט ...
ההרצאה תתמקד במהות האושר ובדרכים להגיע אליו. נקבל כלים מתחום הרפואה, הפסיכולוגיה החיובית, היהדות, הבודהיזם, תורות מהעולם הישן והעידן החדש ובעיקר מהמידע העצום שהטכנולוגיה מזמנת לנו בשפע ובנדיבות ונגישה לכל מי שחפץ לחפש (ולגלות) את סוד האושר הפנימי.

הדרך לגמילה מאכילת יתר עוברת דרך הראש !

השמנת יתר היא מגיפה מפושטת בכל העולם המערבי. ההתמודדות עם שפע האוכל ואורח החיים הפסיבי הביאו לשלל תופעות גופניות ונפשיות, ביניהן אכילת יתר ובעקבותיה השמנת יתר ולבסוף גם אומללות יתר. הפתרונות המקובלים רק הוסיפו שמן למדורה והדיאטות השונות לא הצליחו להפוך אותנו מבטטות כורסא (שם שעושה עוול לבטטות) לגבעולי אופניים. אז מה עושים???

קודם כל מפסיקים לעשות מה שלא עובד. כמה פשוט! דיאטות לא עובדות, גם לא פעילות גופנית אינטנסיבית, טיפול פסיכולוגי, כדורים, שיקויים, חוקנים, מגנטים והשד יודע מה עוד.

ומה כן? אדם הרוצה להשיב לעצמו את גופו הנפלא בחזרה, צריך לעבור שינוי עמוק במחשבה. טרנספורמציה פירושה שינוי צורה ושחרור אחיזה ממערכת שלמה של הרגלים כולל מחשבות, דעות ואמונות. למשל, אדם הרוצה שינויים חיוביים בחייו, צריך להתחייב לאהוב ולדאוג לעצמו ככל יכולתו. כל שיקול אחר (מה יגידו? רק הפעם! בגלל החג...) חדל מלהתקיים.

בהרצאה נדבר על הראש שמאחורי הכול – החשיבה האישית. נלמד כיצד אימוץ רעיונות חדשים (ומפתיעים!) וחזרה על מחשבות טובות לקיומנו יכולים לעשות מהפיכה בכל תחומי חיינו. וכל זה ללא סיבוכים ובלי תופעות לוואי פרט אולי לשמחה ללא תנאי!

כוחה המרפא של האהבה

"מכל משמר נצור ליבך כי ממנו תוצאות חיים" – משלי ד, 23
מחקרים מדעיים עדכניים מאשרים את דברי שלמה המלך – הלב שלנו אינו רק משאבה יעילה המזרימה דם לגופנו ביעילות ובנאמנות במשך שנים, ללא הפסקה,
ללא חופשה, ללא מנוחה אפילו לכמה שניות. בלב שלנו יש עושר של רגשות כמו נדיבות, חמלה ואהבה והיודע את מהות הלב ותפקודו יכול לייצר רגשות אלו בכל
רגע ובכל מצב.
בהרצאה נלמד על הכוח העצום שבחיבה ולמה אהבה היא התרופה הטובה ביותר בעולם. היא לא בסל הבריאות ולא ניתן לקנות אותה בשום מחיר. היא התרופה המועדפת על ידי הרופא הפנימי שבנו וכל שימוש חוזר בה מגביר מאוד את יעילותה. אין לה תופעות לוואי ואין לה תאריך תפוגה, היא אינה מתכלה ואינה מחלידה ואפשר להשתמש בה בכל מצב, בכל זמן, עם (כמעט) כל אחד.
הרצאה חוויתית בה נתוודע למחקרים מדעיים המאמתים את מה שרובנו יודעים באופן אינטואיטיבי – החיים יכולים להפוך לגן עדן עלי אדמות כאשר אנחנו הופכים כל סיפור שאנחנו מספרים לעצמנו ל...סיפור אהבה

בריאות אמיתית מ-א' עד ת'

ארגון הבריאות העולמי הגדיר, עוד בשנת 1946 (!), את המושג "בריאות"
כ"מצב של רווחה כללית גופנית, נפשית וחברתית ולא רק היעדר מחלה".
אולם נראה שהרפואה והמדע התמקדו בעיקר בהיבט הגופני והחלקים הנפשיים והחברתיים לא קיבלו התייחסות של ממש. ריפוי מלא ועמוק חייב לכלול את כל
ההיבטים בחייו של האדם, ובריאות אמיתית היא גם של הנפש, הרגש והמחשבה.

מימי קדם ידועים היו היטב הקשרים בין הגוף והנפש. הריפוי עבר דרך האמונה, הביטחון במטפל, תפילה והודיה וכל אלה היו חלק בלתי נפרד מההחלמה. והדבר נכון גם בימינו, כפי שהוכיחו מחקרים בתחום הפסיכונאורואנדואימונולוגיה, שם מסובך לאמת פשוטה – הכול קשור! שיפור והתקדמות במישור הגופני ישפיעו על הנפש ולהיפך. ובהיבט החברתי נראה שישי בכוחן של מערכות יחסים טובות לזרז החלמה ואף למנוע מחלות!

בהרצאה חוויתית נדבר על ההיבטים השונים של הבריאות, על ההשפעות ההדדיות בין הגוף, הנפש והמעגל החברתי שלנו. נלמד איך לשמור על גוף בריא וחיוני ונפש שלווה ושמחה באמצעות כלים רבי עוצמה כמו נתינה, הכרת תודה, סליחה (בעיקר לעצמי), קבלה עצמית וקבלת הזולת. לחיים!

נתינה מרבה אהבה

על הקסם שבנתינה מעומק הלב והשפעתה על חיינו.

בתרבויות רבות בעולם היו מודעים לכוחה של הנתינה לרפא את מכאובי הנפש אך רק לאחרונה נעשו מחקרים מדעיים המאמתים את הקשרים ההדוקים בין בריאותנו למחשבותינו ורגשותינו. נמצא שנתינה, התנדבות והענקת תשומת לב לזולת משפרות
את תפקוד המערכת החיסונית ומורידות את רמת הורמוני הדחק.

הנתינה מעוררת בנו קשת רחבה של רגשות חיוביים כמו אהבה, חמלה, גמישות, סובלנות וקבלה. לרגשות אלו כוחות ריפוי רבי עוצמה העשויים לחולל פלאים בגופנו.
הנתינה מסייעת לנו להתבונן במציאות מזווית ראיה רחבה יותר, חומלת יותר. הנתינה לאחר היא נתינה לעצמי. אם אנחנו מזינים את עצמנו באנרגיה חיובית, בשמחה, באופטימיות - כך גם המציאות נראית לנו, ואם נבחר באופן מודע לחפש בכל מצב מה אנחנו יכולים לעשות כדי להרבות את הטוב בעולם – גם נמצא.

בהרצאה חוויתית ומלאת הומור נלמד איך וכמה לתת בחיי היום-יום, בעבודה ובבית, כדי להיות בריאים ושמחים (רמז: זה לא בסל הבריאות אבל זה זמין וזה בחינם). נלמד לתת בכל מצב, גם "כשאין מצב רוח", ונכיר את הפרדוקס המופלא – ככל שנותנים, כך מתעשרים וככל שיודעים לקבל, כך גם מקבלים עוד!

דר' דינה אייזן

מומחית ברפואת משפחה ומרצה בנושאי בריאות ושמחה
מחברת הספר "מסע אל ממלכות פנימיות"
מנחה קבוצות לחשיבה אופטימית
משך ההרצאה כשעה ורבע מלווה במצגת והיא מיועדת לקהל רחב של 70 משתתפים ומעלה.

ציוד נדרש: מקרן ומסך, מערכת הגברה.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input