חדשנות, פריצות דרך, יזמות ועתידנות רפואית

רן רובין

 

רן רובין הוא מהנדס ביו רפואי המתמחה בטכנולוגיה רפואית והוא בעל למעלה מ 30 שנות ניסיון מקצועי במחקר, פיתוח, שיווק ומכירות של מכשירים רפואיים בארץ ובעולם.

בנוסף, לרן ניסיון של מעל לעשור כמרצה לקהל הרחב. ההרצאות מותאמות לקהל השומעים.
רן מעביר הרצאות איכותיות, ומדבר בצורה חווייתית ומרתקת על הטכנולוגיה הרפואית שהיא התחום ה"חם" והמעניין ביותר במאה העשרים ואחת.
בהרצאות מקבלים השומעים מידע עדכני, באופן ברור ו"בגובה העיניים", אשר מספק את סקרנותם ומניסיון, הם מתלהבים ומדברים עליהן גם לאחר מכן...(

ההרצאות "מתובלות" בסיפורים מעניינים על החוקרים המובילים שתרמו משמעותית להתפתחויות בתחום.
ההרצאות מלוות באמצעים אודיו-ויזואליים ומשולבות בדוגמאות, בסיפורים אישיים ובהומור.

 

  • ניתן להזמין כל הרצאה בנפרד או כסדרה


להלן רשימת נושאים להרצאות:

אדם או מכונה? - על פיתוח איברים מלאכותיים כיום ומה צופן העתיד

ההרצאה מתייחסת לטכנולוגיות חדשות שעשוית לשנות את פני הרפואה עוד במאה ה 21.

בהרצאה ניתן יהיה להבין את ההתפתחות שחלה בטכנולוגיות רפואיות עד למתקדמות ביותר, בפיתוח איברים מלאכותיים, כדי להחזיר לתפקוד מלא ולעיתים למעלה מכך אנשים שנפגעו באיברים שונים: גפים, עיניים, לב ועוד...

הכל בראש – על נפלאות המוח וטכנולוגיות מתקדמות במחקר ובטיפול הרפואי

ממה מורכב המוח שלנו, מה ידוע ומה נסתר, דרכים חדשות לגילוי מבנה ותפקוד המוח. טיפול בגידולים ללא סכין. מה הסיבות ואיך מטפלים ב"כאב פנטום". על זיכרון ושכחה, מה נורמלי ומה מדאיג? הפעלה של איברים ומכשירים באמצעות כוח המחשבה.

לב העניין - על פריצות דרך ברפואת הלב

על שיטות מתקדמות למיפוי הלב, על הלב המלאכותי המתקדם ביותר ועל פיתוחים בתחום השתלת תאי גזע כפתרון לבעיות. כמו כן על ההתפתחויות בתחום הטיפול בהפרעות בקצב הלב על עתיד קוצבי הלב ושילובם בכלל הכלים לטיפול בבעיות לבביות. על ההישגים והמכשולים שהיו בדרך ומה כיווני הפיתוחים העתידיים.

חדר הניתוח העתידני - כיצד ייראה חדר ניתוח, מי יעבוד בו ואיזה פעולות יתבצעו בו?

חדר הניתוח העתידי לא ייראה כפי שהוא נראה היום והעתיד צופן שינויים מרחיקי לכת... על השילוב האידיאלי בין אדם ורובוט בביצוע לות מסובכות שכבר החל וימשיך להתפתח לטובת החולים והרופאים והרבה פיתוחים מתקדמים נוספים ומהפכות שעוד צפויות – ניתוח בלי סכין ועוד.

ננו טכנולוגיות - מה זה ננוטכנולוגיה? השימושים והיתרונות של המזעור ברפואה

היכולת לאחוז באטום הבודד ולבנות מולקולות חדשות מאפשרת כבר היום העברת תרופות במינון זעיר למקומות בגוף בהם הן נדרשות וגילוי מוקדם של תאים סרטניים בודדים במחזור הדם. כיצד יתגשם חלומם של המדענים לייצר מכונות זעירות שתייצרנה באופן עצמאי מספר עצום של מולקולות חדשות על פי דרישה או "בליעת רובוט זעיר" שיאתר פגמים גנטיים ויתקן אותם.

אני הרובוט – הרובוטיקה בשירות הרפואה

רובוטים תעשייתיים נמצאים בשימוש כבר עשרות שנים בתעשיית הרכב ותעשיות אחרות בהצלחה רבה.
בשנים האחרונות החלו להשתמש ברובוטים ברפואה במספר שטחים, החל מניתוחים וכלה בשיקום והדרכה. בחדר ניתוח הרובוט הרפואי מתגבר על בעיות של "עייפות, דיוק ו"רעד אנושי". באמצעות רובוטים מנתחים כאלה ניתן לנתח בשיטת ה"שלט רחוק" כאשר החולה נמצא במדינה אחת והמנתח האנושי המפקח על הרובוט ליד מיטת החולה במדינה אחרת. רובוטים מתגברים על טעויות אנוש
בבחירת תרופות וזכירת מינונים מדויקים לכל חולה ועוד. מה הכיוונים העתידיים בשימוש ברובוטים?

רפואה אישית ולאן היא מובילה את הרפואה של המחר

מהי רפואה אישית? למה אנו זקוקים לרפואה כזו? האם ניתן להתאים לכל אדם תרופה משלו? מה יש היום, מה התוכניות העתידיות ומהם המכשולים להשגת רפואה אישית אמיתית? 

בינה מלאכותית ברפואה –מהי בינה מלאכותית? מה קיים ולאן זה מתפתח ברפואה?

האם הבינה המלאכותית מתקרבת לבינתו של יצור אנושי? איך אפשר להשתמש בבינה מלאכותית במצבה הנוכחי לשיפור הרפואה במניעה, אבחון וטיפול במחלות? שימושים נוספים הכוללים: ניתוח מידע, אחסונו, פיתוח תרופות חדשות, סיוע לרופא בקבלת החלטות ועוד.

תינוקות המחר – פריצות דרך בתחום הפוריות

על טכנולוגיות חדישות של הפריות חוץ גופיות, שמאפשרות למי שמתקשים בהבאת ילדים תרומת ביציות, אם פונדקאית, וכן, שימור הפוריות הן לגבר והן לאשה לפני הקרנות או טיפולים כימותרפיים, אבחון גנטי של העובר טרם השתלתו ברחם. טכנולוגיות אלה ונוספות מוצאות שימוש יום יומי בקליניקות בארץ ובעולם. היכן ניצבת ישראל בתחום המעניין הזה?

טכנולוגיות רפואיות כחול לבן – המצאות ישראליות בחזית הרפואה

על המצאות ישראליות פורצות דרך שכובשות את העולם הרפואי, מצילות חיים או משפרות איכות חיים.
סיפורם של הממציאים וחברות ישראליות המעזות לעשות זאת בעולם תחרותי ובתחום שנדרשת בו השקעה עצומה בפיתוח של כל מוצר ועוד.

רפואה בחלל – הטיסה למאדים והאתגרים והפתרונות הרפואיים של טיסות ומשימות שונות בחלל והשלכות עלינו בכדור הארץ

מהן הבעיות המרכזיות בשהייה בחלל ואיזה פתרונות מוצעים כיום לפתרונן? איך תרם וממשיך לתרום המחקר בחלל לחיינו על פני כדור הארץ? איך מצדיקים את ההשקעות העצומות במשאבים בחקר החלל? האם יש סיכוי לשהייה ארוכת שנים בכוכבים מרוחקים?

מוח ומחשב – על החיבור בין מוח ומחשב לקידום הרפואה

האם ניתן לחבר את המוח למחשב? מה היתרונות של טכנולוגיה כזו? האם ניתן להחליף חלקי מוח בשבבים אלקטרוניים? האם ניתן לעזור לחולים שסובלים מאיבוד זיכרון ובעיות נוספות במוח? מה קיים היום ומה צופן העתיד?

אתגרים ברפואה במאה ה 21 – כיצד נתמודד?

כיצד נתמודד עם הבעיות הרפואיות בעולם השלישי ובעולם המפותח? האם אנחנו עומדים לשפר את איכות החיים בד בבד עם הארכת תוחלת החיים .

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input