"זמן אחר" - לוח השנה הקדוש של המאיה

יגאל סלומון

 

ההבדל בין דקה לרגע

 

הזמן על השעון ועל לוח השנה לא תואם את השעון "הביולוגי-חווייתי" שלנו. לרגש ולמודעות יש תפקיד מרכזי באופן שבו אנחנו חווים את הזמן. למשל, בשגרה היומיומית הזמן כביכול "לא זז"; בטיול מרתק בטבע עם חברים טובים הזמן "טס"; וברגעים נדירים של חסד או חירום הזמן עצמו "עומד מלכת".

קיים איפוא הבדל ברור בין הזמן הנמדד לבין חוויית הזמן הסובייקטיבית של כל אחד. ביוון העתיקה, למשל, היו שני אלים שייצגו את הזמן: כרונוס שמודד את הזמן ואת ההיסטוריה וקאירוס שיודע דרך חיבור רגשי לזהות הזדמנויות לכל דבר ועניין שהתעניין בו.

בגלל ההבדל הזה אנחנו מרגישים מבוגרים או צעירים יותר בהשוואה למספרים המופיעים בתעודת הזהות; בגללו מקדימים לפגישה, או מגישים עבודה באיחור מבלי להתכוון לכך; בגללו הילדים נשארים ילדים בליבנו הרבה אחרי שכבר התבגרו.

בני שבט המאיה במרכז אמריקה היו מודעים להבדל הזה כבר בתחילת דרכם לפני כ- 2500 שנה. הם הצליחו לגשר על הפער באמצעות לוח שנה קדוש ואישי שמציין ומלווה תהליכים במקום תאריכים. לפי לוח הצולקין – שנמצא בשימוש רצוף עד היום ונלמד ע"י חוקרים וחובבים בכל העולם – לכל יום יש אופי מיוחד והנחיות ברורות ואישיות להתנהלות.

השילוב בין לוח השנה שכולם מכירים לבין הכרה ומעקב אחר לוח הצולקין שמודד זמן קדוש (קאירוס לעיל) הוא המפתח לניווט וניהול תשומת הלב שלך בעידן זה של שינויי-בזק.

במסגרת ההרצאה נערוך קריאות אישיות וקבוצתיות לפי לוח המאיה.

 

יגאל סלומון

בעלים ומנכ"ל חברת ההייטק אקס-פליין בע"מ אשר מספקת שירותי תוכן ושפה למפעלי תעשיה, הנדסה, מכשור רפואי, והייטק. השכלתו כוללת תואר ראשון בשפה וספרות אנגלית ובחינוך, ולימודי תואר שני בפילוסופיה של החינוך. בשנים האחרונות יגאל עורך מחקר עצמאי בנושא תרבות המאיה ולוחות הזמן שלהם, מעביר הרצאות לאירגונים, סדנאות במרכזי לימוד, וייעוץ אישי ואירגוני. בשנת 2012 יגאל הצטרף לצוות תוכנית הרדיו "אקדמית התעלות" יחד עם בריג'יט קשטן ויוסי מורגנשטרן, ברדיו החיים הטובים. 

 

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input