מפגש עם סופרת על ספרה - "המלכה משומרון"

 רבקה חגג

 

 נפלאות התבונה המקראית - הרצאות ומפגש סופר

 

מפגש עם הסופרת – רבקה חגג
רבקה חגג – סופרת ומרצה למקרא וספרות,
תשוחח על ספרה: "המלכה משומרון", הוצאת שוקן, אוגוסט 2015.

 

על הספר – "המלכה משומרון"

רומן היסטורי עתיר תככים, בגידות, רציחות ושחיתויות, המתרחש במלכות ישראל בימי המלכה המרשעת איזבל, המלך אחאב, אליהו הנביא ונבות היזרעאלי – דמויות מיתיות הקורמות עור וגידים.
נעמה, נערה צידונית תמה, נחטפת עם נערות נוספות למקדש הגדול בצידון, שם אונס אותה הכוהן הגדול כחלק מטקס הפולחן לאלים. היא הרה ויולדת את התאומים איזבל ואלשפט. איזבל הופכת לנסיכה צידונית מטילת מורא, ומגיעה לממלכת ישראל בחברת מאות נביאיה עובדי האלילים כדי להינשא לאחאב; ואילו אלשפט מנסה לסכל את מזימותיה ונסחף לחיים יוצאי דופן. מסלולי החיים השונים של נעמה ותאומיה מנווטים את העלילה הסוחפת והסוערת, המבוססת על הסיפור המקראי.
לעיני הקורא נפרסת תמונה רבגונית של חיי היומיום בתקופת התנ"ך – המנהגים, תפיסת העולם, מעמד האישה והדת – מנקודת המבט של זונות המקדש והאיכרים, הנביאים והחיילים, משרתי הארמון והמלכים.
במפגש תשוחח הסופרת על המיתולוגיה הכנענית שקידשה את עבודת הקדשות, תתייחס למאבקם של נביאי ה' למגר את עבודת הבעל והאשרה מתוך ישראל ותתמקד בדמותה של איזבל במקרא ובספר "המלכה משומרון".

רבקה חגג  R.H

 מרצה למקרא, חגים ומועדים

 • כותבת הרומן ההיסטורי – תנכ"י :  המלכה משומרון, בהוצאת שוקן.
 • בעלת תואר שני (M.A) במדעי היהדות והוראתם.
 • כותבת ספרי לימוד ומדריכים להוראת המקרא,
 • בעבר מדריכה פדגוגית ליהדות במכללת לוינסקי,
 • משתתפת פעילה בכתיבת תוכן לאתר מקראי,
 • בעבר מדריכת מורים למקרא בהשתלמויות מורים,
 • בוגרת קורס מספרי סיפורים של יוסי אלפי.
 • בעלת הסמכה: 'מחנכת למיניות' –האגודה הישראלית לתכנון המשפחה ואוניברסיטת ת"א. 
 • בעלת ניסיון של למעלה מעשור בהרצאות לקהל הרחב
 • הופיעה ב- פסטיבל מספרי סיפורים, תיאטרון גבעתיים, 

                  במופע: "נשים, נשים" [שודר בטלוויזיה]

                  במופע: "כך לא סופר בתנ"ך" [שודר בטלוויזיה]

 • בעלת ניסיון רב בהרצאות בקתדרות לקהל הרחב עם התמחות בגיל הזהב

כל ההרצאות מלוות במצגת [טקסט+ תמונות אומנות+ מפות ולעיתים אף שירה]

 

ד"ר משה בורשטיין – כתבה עיתון משען נאות אפקה 'החיים ביתנו' 2013

נער הייתי וגם זקנתי ובמשך חיי שמעתי תורה מפי רבים וטובים. יצקתי מים על ידיו של ה"חפץ חיים", זכר צדיק וקדוש לברכה וכלה באישים כמו ישעיהו לייבוביץ ונחמה אחותו. כל האמור לעיל בא כדי להגיד מילים ספורות על מורתנו רבקה, שמרצה לנו מדי יום חמישי. כל הרצאה – חג לשומעיה. תענוג לשמוע את בהירות השפה והעברית המלומדה, בהירות המחשבה וההסברים הלוגיים לכל הסתירות. תמיד יש לה הסבר הגיוני ומובן... בקיאותה במקורות, במדרשים ובפרשני המקרא המסורתיים והחוקרים של הזמן החדש, ניכרת בהסבריה – הכול צלול וברור. התלמוד קובע כי "שבעים פנים לתורה" – רבקה מוצאת תמיד את הפן המתאים לה. אין לך רגע קט של שעמום. קטונתי מלהביע את טיבה ולמדנותה של רבקה. יהיו מילים אלה של ההערכה, בברכת משורר התהילים שביטא "תנובי בשיבה דשנה ורענן תהיי" – שאני רוחש למורה רבקה. חן חן לך רבקה.

_________________________________________________________

מר סלומון משה - מרכז התוכניות במכללת גמלאים כפר סבא. 

גב' רבקה חגג, מרצה מזה מספר שנים במכללת גמלאי כפר סבא. הרצאותיה מרתקות, הן בתנ"ך והן בתולדות עם ישראל, ותמיד מורגשת בהן המקצועיות וההכנה המסודרת של החומר. ההרצאה, מוגשת כהצגה חיה, עם נגיעות לנושאים אקטואליים, המשאירים אצל השומעים תמיד טעם טוב של עוד....

בקיצור מרצה מעולה ! ! !

_______________________________________________________

הגב' יעל מני – מנהלת מחלקת  תרבות  דיור מוגן 'גן בעיר'

רוצה להמליץ בחום רב על מרצה מצוינת שרצה אצלנו כבר שנה שלישית- רבקה חגג. סופר אינטליגנטית, שפה רהוטה,מרתקת.. משהו. האולם מלא כשהיא אצלנו. מרצה ליהדות ומקרא.. היא תותחית. וגם כיף מאוד לעבוד מולה. היא חיית אי מייל, סופר אחראית, תמיד מגיעה בזמן (לפני הזמן) מצוידת בלפטופ ומצגת מתוקתקת. משהו. כשהיא מרצה במכללה אני רגועה. אין מצב שהיא תשכח או תאחר. זה ממש חשוב לי..

__________________________________________________________

מר כ. יצחק, משתתף שומע במכללה לגמלאים גן רווה

לרבקה חגג שלום רב

ביום רביעי השבוע הייתי בהרצאה שלך בגן רווה על יצאת מצריים אני רוצה לציין כי ההרצה הייתה מרתקת מאוד מעניינת מאוד ופשוט לא הרגשתי איך שהזמן חלף הייתי מוכן להמשיך ולהקשיב על הסיפורים המרתקים שברוב כישרונך הבאת לנו ולידיעתך זאת הפעם הראשונה שאני מרשה לעצמי להחמיא למרצה.

 

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input