הסרטים המוזיקליים שכבשו את העולם

רפי שרגאי 

 

הרצאות קולנוע תוססות

ההרצאות מתובלות בפילמוגרפיה, ביוגרפיה, רכילות עסיסית מ"אחורי הקלעים", ניתוחי סצנות , נקודות למחשבה בשילוב עשיר של סצנות ידועות ונדירות מסרטים שונים.

הפורמטים המוצעים:

"הצד המלוח של הפופקורן" - הרצאות רוחב על יוצרים, שחקנים ונושאים רחבי היקף.

לדוגמא: "צ'ארלי צ'אפלין, "וודי אלן והזהות היהודית", "היצ'קוק – אמן המתח הפסיכולוגי", "סאטירה בקולנוע" ועוד...

 

הרצאות לפני הקרנת סרט – בהרצאות אלה, המרצה  סוקר את המרחב של הסרט, את הנושאים הקשורים אליו ונותן כלים לצופה להתייחסות ביקורתית.

 

הערב "מיוזיקלס"

מיטב הסרטים המוזיקליים שכבשו את העולם מתחילת עידן הסרט המדבר ועד להפקות עדכניות דוגמת "שיקגו": "צלילי המוזיקה" , "כנר על הגג", "סיפור הפרברים" ועוד..
ניזכר בסרט הסנסציוני ששם קץ לעידן הראינוע, נבדוק מה נמצא "מעבר לקשת", נצפה בקתרין דנב בת ה 19 מתאהבת מתחת ל"מטריות שרבורג", ונלמד מה יקרה אם צדק יעמוד בשורה אחת עם מאדים.. לסיום, נזכיר גאון קולנועי נועז שהעז להשתמש בז'אנר אסקפיסטי וקליל זה לטובת טרגדיה מודרנית.

 

מחול בקולנוע

בכל תקופה נולד ריקוד חדש, המביא איתו אופנה ותרבות בילוי. כשתצוגות מחול עוצרות נשימה, המוצגות ע"י מיטב רקדני תבל, משתלבות בעלילה קולנועית - לא נותר אלא ללקק את האצבעות.. במפגש זה נסקור את מיטב קטעי המחול בקולנוע של המאה : "שבעה אחים לשבע כלות", "סיפור הפרברים", "פלמנקו", " אמריקאי בפריז" , "כל הג'אז הזה", "שיר אשיר בגשם", "חתונה מלכותית", "שיגעון המוזיקה" ועוד וננסה להבין את האבולוציה של המחול.

רפי שרגאי

יליד 67, בוגר לימודי תיאטרון חברתי באוניברסיטת ת"א, בימוי תיאטרון בסמינר הקיבוצים, קולנוע במכללת ספיר ותסריטאות בבית ספר של עידית שחורי, הוא תסריטאי, במאי ומרצה לא שיגרתי לקולנוע, המשבץ ידע רב, הומור ותשוקה חסרת רסן לסרטים.
מרצה בקולנוע "לב" , "רב חן", "יערות הכרמל", " "מצפה הימים", "פסטורל כפר בלום" , אולם גן שמואל , קתדראות וספריות ברחבי הארץ.

 

הערב "מיוזיקלס"

מיטב הסרטים המוזיקליים שכבשו את העולם מתחילת עידן הסרט המדבר ועד להפקות עדכניות דוגמת "שיקגו": "צלילי המוזיקה" , "כנר על הגג",  "סיפור הפרברים" ועוד..

ניזכר בסרט הסנסציוני ששם קץ לעידן הראינוע, נבדוק מה נמצא "מעבר לקשת", נצפה בקתרין דנב בת ה 19 מתאהבת מתחת ל"מטריות שרבורג", ונלמד מה יקרה אם צדק יעמוד בשורה אחת עם מאדים.. לסיום, נזכיר גאון קולנועי נועז שהעז להשתמש בז'אנר אסקפיסטי וקליל זה לטובת טרגדיה מודרנית

מחול בקולנוע

בכל תקופה נולד ריקוד חדש, המביא איתו אופנה ותרבות בילוי. כשתצוגות מחול עוצרות נשימה, המוצגות ע"י מיטב רקדני תבל, משתלבות בעלילה קולנועית -  לא נותר אלא ללקק את האצבעות.. במפגש זה נסקור את מיטב קטעי המחול בקולנוע של המאה : "שבעה אחים לשבע כלות", "סיפור הפרברים", "פלמנקו", " אמריקאי בפריז" , "כל הג'אז הזה", "שיר אשיר בגשם", "חתונה מלכותית", "שיגעון המוזיקה" ועוד וננסה להבין את האבולוציה של המחול.

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input