המציאות הלא נודעת בסין - סרטים תיעודיים

ד"ר ישראלה יבלונקה

 

זרקור על סין

המציאות הלא נודעת בסין
סרטים תיעודיים

מבחר סרטים המציבים זרקור על המציאות הפחות נודעת בסין, דרך הסיפור של פאלון גונג, ומביאות את המשתתפים לחשוב על סוגיות מוסריות, חברתיות ומצפוניות.

הקרנת הסרטים מלווה בהרצאת מבוא קצרה להיכרות עם הנושא, ולאחר הסרט מתקיים שיח-דיון עם הקהל ומענה על שאלות.

אירועים אלו מותאמים לכל קהל, נוער ומבוגרים, ולכל ארגון הרוצה להעלות את המודעות החברתית והמוסרית של אנשיו. הנושא יכול להשתלב בתחומים רבים כמו זכויות אדם, אמונה, רדיפה על רקע אמונה, קבלת האחר והשונה, סובלנות, משטרים טוטליטריים, מהפכה תרבותית, קומוניזם, שתיקת ההמונים מול עוולות ועוד.

מי ייתן והעולם יהיה טוב יותר, הטובים יהיו רבים יותר, ורבים רבים יחיו לפי העקרונות:  אמת חמלה וסובלנות.

הסרטים המוצעים:

"מכתב ממא-סאן-ג'יאה - קריאת SOS מקצה העולם"

סרט תיעודי | 75 דקות | קנדה, 2018 | אנגלית וסינית, תרגום לעברית 

"אדוני, אם מצאת את המכתב הזה, אנא העבר אותו לארגון זכויות אדם עולמי. אלפי אנשים כאן הנמצאים תחת הרדיפה של המשטר הקומוניסטי בסין, יודו לך ויזכרו אותך לעד".
כך נפתח מכתב שנכתב במחנה עבודה בסין והתגלה בתוך מתנה שנקנתה בארה"ב. גילוי המכתב יצר הד תקשורתי בכל העולם ועורר את סקרנותו של במאי קנדי.
התוצאה: סרט עטור פרסים, מרתק ומרגש. 

"לשחרר את סין -האומץ להאמין"

סרט תיעודי | 53 דקות | ארה"ב, 2012 | אנגלית, תרגום לעברית

הסרט בוחן מציאות קשה של הפרת זכויות אדם בסין ורדיפה אכזרית כנגד מתרגלי פאלון דאפא. ג´ניפר זנג היא אימא לילדה קטנה, והייתה בעבר גם חברה במפלגה הקומוניסטית הסינית. ד"ר צ´ארלס לי הוא איש עסקים סיני שהיגר לארה"ב. לשניהם סיפור אישי מצמרר כיצד נעצרו בסין, נכלאו במחנה עבודה בכפייה ועברו עינויים בשל אמונתם בשיטה רוחנית סינית עתיקת יומין בשם פאלון דאפא. 

"מעבר לפחד – סיפורו של גאו ג'י־שנג"

סרט תיעודי | 71 דקות | ארה"ב, 2012 | אנגלית וסינית, כתוביות בעברית

גאו ג‘י־שנג נולד במערה כשרק הכוכבים מורים את השעה, וכנגד כל הסיכויים הפך לאחד מצמרת עורכי הדין בסין. אנשים כינו אותו "המצפון של סין". לאחר שדיבר בגלוי על הפגיעות בזכויות אדם - נושאים שהם טאבו בסין - נחטף גאו על ידי הרשויות ועונה, בעוד המשטרה החשאית מחזיקה באשתו ושני ילדיהם כבני ערובה. בלב הדילמה קורעת הלב, נאלץ גאו לבחור בין החיפוש המתמשך שלו אחר צדק לבין אהבתו למשפחתו. זהו סרט חובה לכל מי שרוצה להבין את המתח המבעבע מתחת לפני השטח של סין כיום, ולפגוש באחת הדמויות האצילות ביותר של תקופתנו.

"קשה להאמין - שערוריית קוצרי האיברים"

סרט תיעודי | 56 דקות | אנגליה/ארה"ב, 2015 | אנגלית, כתוביות בעברית

"קשה להאמין" הוא חקירה מעמיקה לאחד הפשעים המחרידים של זמננו: רצח המונים של אסירי מצפון בסין, בחסות הממשל, לשם מכירת איבריהם. הסרט, המתבסס על תחקיר בן שבע שנים של הסופר איתן גוטמן, מציג וידוי מצמרר של רופא־מנתח שגרם למותו של אסיר אחרי שקצר את איבריו; מביא את סיפורם של אסירים שניצלו ממוות; ואת מאמציו של פרופ' יעקב לביא הישראלי, מנתח השתלות, שבהשראת אביו ניצול השואה, פועל כדי לשנות את החוק בארץ ולמנוע מישראלים מלהיות שותפים בפשעי קצירת האיברים.  

"בשם קונפוציוס"

סרט תיעודי | 52 דקות | קנדה, 2016 | אנגלית וסינית, כתוביות בעברית
סרט תיעודי החושף את הסוד מאחורי השקעות המיליארדים של ממשלת סין באוניברסיטאות ובבתי ספר ברחבי העולם.
מדוע בתואנה של לימוד השפה והתרבות הסינית, מזרים המשטר הסיני מיליארדים לאקדמיה ולמוסדות חינוך ברחבי העולם ומקבל שם שליטה וחופש פעולה?
מהן הסיבות האמיתיות להקמת "מכוני קונפוציוס" ואיך זה משפיע על העולם? 

"לעוף לגבהים"

סרט תיעודי-עלילתי. הנפשה בחלקו | 50 דקות | קנדה, 2020 | כתוביות בעברית

סרט תיעודי המבוסס על סיפור אמיתי.
סיפורה של ילדה בת 7 שהוריה נעצרו ונכלאו בסין בשל היותם מתרגלי פאלון גונג, שיטה רוחנית הנרדפת על-ידי המשטר הקומוניסטי בסין.
במהלך הרדיפה פוטרו הוריה של הילדה מעבודתם ונשלחו למאסר ו"חינוך מחדש" כדי שיוותרו על אמונתם, והיא גדלה בידי סבתה.
למרות הכלא, מצליחה האם להעניק עוצמה לבתה המתבגרת בדרכים יוצאות דופן.
סרט אופטימי עשוי בהנפשה, נפלא ומרגש, על אומץ, אהבה והתמדה. 

"קשר גורלי"

סרט עלילתי רומנטי המבוסס על אירועים אמיתיים. 75 דקות | קנדה, 2019 | סינית, כתוביות בעברית

הווארד וואנג, גיבור הסרט, הוא כוכב קולנוע מפורסם הנהנה מעושר, תהילה ומעריצים ברחבי העולם. גילוי פתאומי של סרטן לימפומה בשלב סופני, מפיל אותו למציאות עגומה. מול המוות הקרב, מחליט הווארד להגשים את משאלתו לנסוע ולראות את העולם.
ככל שנמשכת הספירה לאחור לסוף חייו, הגורל מזמן להווארד הפתעות רבות כמו אהבה ונקודות מבט חדשות על החיים והזדמנות להתפייס עם אנשים מעברו.

סרט בהיר ונוגע ללב של תקווה ואמונה המרגש עד דמעות. 

 

ד"ר ישראלה יבלונקה

ד"ר לפילוסופיה, אוניברסיטת בר אילן. לשעבר כתבת ותסריטאית ברשת הטלוויזיה הבינלאומית NTD. כיום מרצה בליווי סרטים על המציאות הלא נודעת בסין, על הפרת זכויות האדם בסין דרך הסיפור של פאלון דאפא (פאלון גונג).

המלצות

"הסרטים ממש מרתקים ומלמדים דברים שכמעט לא שומעים עליהם בארץ. האישה הזאת, ישראלה יבלונקה, הזאת עושה עבודה טובה מאוד. כדאי לבוא".

***

"בלי לראות את זה [את הסרטים] קשה לקלוט מה קורה באמת בסין"

***

"ערב לאינטלקטואליות. הרצאה של ישראלה המדהימה בסחר איברים בסין היה שווה להגיע".

***

"ישראלה שלום
אני מאד שמחה שלא ויתרת והסרט הגיע אלינו. קודם כל סרט מצויין מכל ההיבטים ודבר חשוב לא פחות זה חשיפת הנושא הקשה, הכאוב והאומלל של המדינה הכביכול מפותחת וכמעט הגדולה בעולם. בושה לאינטליגנציה התופעות האיומות האלו. לא מבינה איך עד היום לא שמענו על זה או אולי במעומעם אבל עוד יותר אני נדהמת איך לא מצליחים לשנות את זה. שיהיה בהצלחה ואולי נזמין שוב את הסרט לכל הרבים שהחמיצו".

***

"ברצוננו להודות לכם מקרב לב על תרומתכם ל"פסטיבל לקולנוע רוחני 3" ולהביע את הערכתנו הרבה על הרוח החיובית, ועל הנכונות לסייע ולתרום. תרומתכם הראויה לציון מהווה חלק חשוב בהצלחת הפסטיבל".

***

"ערב טוב ד"ר ישראלה יקרה,
נהניתי מהרצאתך המרתקת. כפי שראית גם החברות גילו התעניינות ואפילו אמפטיה. שמחתי להכירך, כמה ענווה יש בך, מתנהגת עם הבריות בנעימות הראויה לחיקוי,
ושוב תודה מקרב הלב".

***

"הצלחת להעביר לנו את חשיבותה של הידיעה וחשיבותה של האכפתיות מול האדישות והשתיקה".

"ישראלה שלום,
היה מאוד מעניין!
תודה רבה על שחשפת אותנו לנושא חשוב זה
ועל שטרחת והגעת, על אף המצב הביטחוני".

המלצות מבתי ספר:
"ברצוני להביע את הערכתי העמוקה ולהודות לך על השעורים שהעברת בחטיבה העליונה בבי"ס "מבואות הנגב". הגעת לבית ספרנו ביום זכויות האדם הבינלאומי וביום השואה הבינלאומי..., והעברת הרצאות בנושא זכויות אדם ושתיקת העולם מול אינטרסים".

***

"תלמידי השכבה העליונה בבית ספרנו, נחשפו דרכך למציאות שאינה מוכרת להם מחומר הלימודים בביה"ס ובכך זכו להעשיר את עולם הידע שלהם על המתרחש בעולם. המורים והתלמידים, ברובם, היו מרותקים להרצאות וציינו את חשיבותן הרבה".

***

"יישר כוח ותודה רבה בשם ההנהלה, המורים והתלמידים".

 

לפרטים נוספים ולהזמנת הרצאה - 050-7811677

להזמנה ולפרטים נוספים:

טובה 052-7474121

דפנה 054-3979999

info@tarbutova.co.il

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

נא למלא שם

נא למלא אימייל

נא למלא טלפון

Invalid Input